Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

grandslam nešťastné osmifinále

Nejhorší zápas, litovala Strýcová. Přesto v Paříži lepší nikdy nebyla

Barbora Strýcová
Zdroj: Profimedia
Barbora Strýcová

Barbora Strýcová vypadla jako poslední česká zástupkyně ve dvouhrách na grandslamovém Roland Garros v osmifinále. A i přes zklamání je výsledek na antukovém grandslamu jejím nejlepším umístěním v Paříži v kariéře.

"Nešlo to. Prostě to byl blbý den a to mě na tom mrzí, že to vyšlo zrovna na čtvrté kolo," řekla dvaatřicetiletá Strýcová, pro kterou je ale čtvrté kolo nejlepším výsledkem na pařížské antuce. "Kdyby mi před turnajem někdo řekl, že budu v osmifinále, byla bych překvapená. Jsem vděčná, že jsem tady vyhrála tři zápasy," řekla. Jejím maximem na grandslamu zůstane čtvrtfinále z Wimbledonu z roku 2014.


Strýcová začala aktivně, tlačila se k síti, zkoušela i hrát systémem servis - volej, ale 98. hráčka světa Putincevová její nástup ustála. Češka začala chybovat a prohrála si servis na 1:2 a pak po dlouhém forhendu i na 2:5. "Nohy mi nepracovaly dobře. Chyběl mi rytmus, hlavně z bekhendu jsem jí neublížila," řekla. Ještě zabojovala a snížila na 4:5, ale víc už nestihla a po skoro hodině o první set přišla.


"Byl to můj nejhorší zápas tady,"
řekla Strýcová a ocenila dobrou taktiku soupeřky. "Hrála takový tenis, který mi vůbec neseděl. Pořád jsem měla pocit, že do toho můžu chodit, ale ona mi to pinkala na druhou stranu přes loby. A já nemám žádnou zbraň, kterou bych jí ublížila. Byla to hra na hru, ale ona byla mnohem trpělivější a chytřejší v taktice. Já ji měla danou, ale nešlo mi to provést."


Putincevová je v Paříži ve čtvrtfinále podruhé a bude hrát s Madison Keysovou z USA, která zdolala Rumunku Mihaelu Buzarnescuovou 6:1 a 6:4.

ram, čtk TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:15 01:15

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   01:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Total Fight - Snowboard Slopestyle

 • Nova Sport 2

  • 22:00 23:40

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

   00:10

   Premier League Darts 2019

   02:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   08:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program