špatné načasování

Nejhorší skluz v historii fotbalu? Fanoušci se smějí obránci Arsenalu

Skluzující Shkodran Mustafi
Publikováno 13. 7. 2020

Fotbalisté Arsenalu neprožívají povedenou sezonu. Tři kola před koncem se nachází až na devátém místě Premier League. Z osmého místa je sesadil Tottenham po výhře v přímém souboji, ale zajímavé byly nejen góly. Obránce Gunners si utrhl ostudu, když předvedl možná nejhorší skluz v historii fotbalu.

Arsenal dlouhodobě patří do širší špičky Premier League, takže aktuální deváté místo je pro fanoušky londýnského klubu jasným zklamáním. Gunners mají pouze tři kola, aby se dostali výš, ale v příštím kole se budou muset vypořádat s již jistým mistrem z Liverpoolu.

Na deváté místo se Arsenal propadl po nedělní prohře 1:2 s Tottenhamem. Svěřenci Mikela Artety se sice dostali po čtvrthodině hry do vedení zásluhou Lacazetta, ale domácí Tottenham po třech minutách odpověděl gólem Sona.

V 81. minutě se poté z rohu prosadil Alderweireld a obrat byl dokonán. O chvilku později pak ještě přišel moment, který podtrhl zmar Arsenalu v této sezoně.

Shkodran Mustafi chtěl bránit útočícího Kanea, ale jeho skluz byl spíš pro výsměch, než že by anglickému útočníkovi nějak zkomplikoval situaci.

Mustafi se stal terčem posměšků na sociálních sítích, kde lidé jeho bránění například přirovnávali k hraní videohry FIFA a jeho skluz byl zapříčeněn pouze náhodným zmáčknutím tlačítka.