Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.7. 2016 16:37
rekord šílené peníze

Nedvěd u kšeftu historie! Pogba opět patří United, agent se směje

Paul Pogba a Pavel Nedvěd
Zdroj: Profimedia
Paul Pogba a Pavel Nedvěd

Je to hotové a nikdo už s tím nic neudělá. Podle exkluzivní zprávy webu deníku Sun se Paul Pogba se stal nejdražším fotbalistou historie. Nový světový rekord má hodnotu 112 milionů liber. Napakuje se jak Juventus, tak i agent Mino Raiola. A Manchester United si připisuje nejhorší obchod všech dob.

Právě na poplatku všemi mastmi mazanému agentovi dlouho dohoda stála. Jenže Manchester United nakonec souhlasil. Francouzský středopolař Pogba míří na Old Trafford za José Mourinhem za cca 3,6 miliardy korun a dresy s číslem 6 se už tisknou a prodávají fanouškům.

Manchester United už prodává dresy Pogby
Zdroj: Twitter Manchester United už prodává dresy Pogby

Jenže kdoví, kolik se jich opravdu prodá. To spíš pokladnu naplní prodej triček se jménem a číslem Zlatana Ibrahimoviče.
Manchester United se zároveň může pyšnit nejhorším obchodem historie. Pogbu před čtyřmi lety prodal do Juventusu za směšných 700 tisíc liber. Odečteme-li provize agentovi, tak tenhle záložník v Turíně svou hodnotu v podstatě znásobil 130 krát...
 
Paul Pogba v United - rok 2012
Zdroj: Profimedia Paul Pogba v United - rok 2012

A naopak "Stará dáma" si mne ruce. Lépe zobchodovat hráče snad ani nešlo. S Pogbou vyhrál Juventus hned čtyřikrát domácí ligu, jednou pohár, dva superpoháry a zahrál si i finále Ligy mistrů. To United v období bez Pogby paběrkovali.
Paul Pogba čeká na výsledek jednání
Zdroj: Profimedia Paul Pogba čeká na výsledek jednání

Francouzský fotbalista během vyjednávání rozhodně netrpěl. V luxusní vile v Miami si společně s dalším fotbalistou Romelem Lukakem a několika přáteli užíval v bazénu s několika sexy kráskami.
Mario Balotelli a Mino Raiola
Zdroj: Twitter Mario Balotelli a Mino Raiola

Zato potupení United sahají hodně hluboko do pokladny. Kromě odstupného ve výši 92 milionů liber navíc zaplatí 20 milionů liber (650 miionů korun) agentovi a bývalému prodavači pizzy Mino Raiolovi. Možná je to dodatečný trest za to, jak v roce 2009 "ukradli" tehdy šestnáctiletého Pogbu z mládežnické akademie francouzskému klubu AC Le Havre.

Nizozemsko-italský šíbr, který v minulosti skvěle prodal do několika klubů třeba Maria Balotelliho, si podle zpráv Sunu připíše na účet i další 4 miliony liber za zprostředkování obchodu od Juventusu. Ale i tak se povedl Pavlu Nedvědovi, který patří do úzkého vedení Juventusu, dokonalý majstrštyk!

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:05 11:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   SSC Neapol - Arsenal FC

   13:00

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   14:40

   Element (385)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   10:45

   Magazín NBA Action (29)

   11:15

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   13:00

   NHL: Boston Bruins - Toronto Maple Leafs

   15:00

   UFC Now (12)

   15:45

   Czech rally 2019 (1)

Celý Program