Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

euro 2016 smolaři

NEJHORŠÍ jedenáctka EURO: Ve společnosti Zlatana je i jeden Čech!

Harry Kane a Zlatan Ibrahimovič
Zdroj: Profimedia
Který český fotbalista se ocitl po boku Kanea a Ibrahimoviče?

Skupinová fáze evropského šampionátu je u konce, a tak nastává čas k vyhlašování doposud nejlepších hráčů, ale i těch nejhorších. Jednu takovou sestavil i fotbalový magazín FourFourTwo. A nechybí v ní takové hvězdy jako Zlatan Ibrahimovič či Harry Kane. Po jejich boku vidíme ale i jednoho českého fotbalistu.

EURO má svě hvězdy, jiným se naopak trojice zápasů v základních skupinách příliš nevyvedla. Do téhle skupiny patří řada evropských fotbalových borců, kteří září na klubové úrovni, šampionát jim ale nevyšel, nebo zatím nevychází podle představ.
 

A je mezi nimi bohužel také řada českých fotbalistů, kteří se z Francie vrátili už ve středu. Den poté, co prohráli 0:2 s Tureckem a EURO pro ně skončilo.
 

Jeden z nich na mistrovství nebude vzpomínat asi opravdu příliš v dobrém. Šampionát mu nevyšel, po dvou zápasech se poroučel z Vrbovy sestavy a snáší se na něj kritika. Fotbalový magazín FourFourTwo dokonce Davida Limberského zařadil i do nejhorší jedenáctky skupinové fáze.

Částečně těšit jej může alespoň to, že se ocitl ve společnosti takových hvězd, jako je třeba Zlatan Ibrahimovič, který ve Francii marně seřizoval střeleckou mušku a jeho Švédsko už si na EURO také nekopne.
 

I další jinak skvělí fotbalisté však budou chtít na EURO možná rychle  zapomenout. Někteří z nich ale na rozdíl od Ibrahimoviče či Limberského budou mít ještě šanci na nápravu reputace.

Nejhorší jedenáctka základních skupin EURO podle magazínu Fourfourtwo:

Sirigu (Itálie) - Gonul (Turecko), Dragovič (Rakousko), Cana (Albánie), Limberský (ČR) . Jarmolenko (Ukrajina), Neustädter (Rusko), Sterling (Anglie) - Kane (Anglie), Lewandowski (Polsko), Ibrahimovič (Švédsko)

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:05 00:50

   Fotbal: LA Galaxy - Los Angeles Football Club

   00:50

   KITE LIFE (1)

   01:00

   Mistrovství světa SKIF 2019

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   FIVB Beach Volleyball – Espinho

   10:50

   KITE LIFE (1)

 • Nova Sport 2

  • 20:05 01:00

   World Matchplay Darts 2019

   01:00

   Behind the Scenes - NHL Draft 2019

   01:25

   NHL – akce měsíce

   01:30

   Fotbal: Toronto FC - Houston Dynamo

   09:00

   World Matchplay Darts 2019

   11:30

   World of Freesport Special: Best of Climbing

Celý Program