Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 23.6. 2016 19:47
euro 2016 smolaři

NEJHORŠÍ jedenáctka EURO: Ve společnosti Zlatana je i jeden Čech!

Harry Kane a Zlatan Ibrahimovič
Zdroj: Profimedia
Který český fotbalista se ocitl po boku Kanea a Ibrahimoviče?

Skupinová fáze evropského šampionátu je u konce, a tak nastává čas k vyhlašování doposud nejlepších hráčů, ale i těch nejhorších. Jednu takovou sestavil i fotbalový magazín FourFourTwo. A nechybí v ní takové hvězdy jako Zlatan Ibrahimovič či Harry Kane. Po jejich boku vidíme ale i jednoho českého fotbalistu.

EURO má svě hvězdy, jiným se naopak trojice zápasů v základních skupinách příliš nevyvedla. Do téhle skupiny patří řada evropských fotbalových borců, kteří září na klubové úrovni, šampionát jim ale nevyšel, nebo zatím nevychází podle představ.
 

A je mezi nimi bohužel také řada českých fotbalistů, kteří se z Francie vrátili už ve středu. Den poté, co prohráli 0:2 s Tureckem a EURO pro ně skončilo.
 

Jeden z nich na mistrovství nebude vzpomínat asi opravdu příliš v dobrém. Šampionát mu nevyšel, po dvou zápasech se poroučel z Vrbovy sestavy a snáší se na něj kritika. Fotbalový magazín FourFourTwo dokonce Davida Limberského zařadil i do nejhorší jedenáctky skupinové fáze.

Částečně těšit jej může alespoň to, že se ocitl ve společnosti takových hvězd, jako je třeba Zlatan Ibrahimovič, který ve Francii marně seřizoval střeleckou mušku a jeho Švédsko už si na EURO také nekopne.
 

I další jinak skvělí fotbalisté však budou chtít na EURO možná rychle  zapomenout. Někteří z nich ale na rozdíl od Ibrahimoviče či Limberského budou mít ještě šanci na nápravu reputace.

Nejhorší jedenáctka základních skupin EURO podle magazínu Fourfourtwo:

Sirigu (Itálie) - Gonul (Turecko), Dragovič (Rakousko), Cana (Albánie), Limberský (ČR) . Jarmolenko (Ukrajina), Neustädter (Rusko), Sterling (Anglie) - Kane (Anglie), Lewandowski (Polsko), Ibrahimovič (Švédsko)

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 09:00 09:05

   Ranní Sportovní noviny

   09:05

   NHL: Carolina Hurricanes - Washington Capitals

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

   11:05

   Teleshop

   11:10

   Házená: Rhein-Neckar Löwen - SG Flensburg - Handewitt

   12:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

 • Nova Sport 2

  • 09:00 10:45

   Fotbal: Toronto FC - Minnesota United FC

   10:45

   Ligue 1 Highlights (33)

   11:40

   UFC Unleashed (3)

   12:30

   Freeride World Tour - Ski & Snowboard (Fieberbrunn)

   13:00

   UFC Fight Night: Overeem vs. Oleinik

   15:00

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

Celý Program