Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 14.9. 2015 15:11
drahá záležitost

Nejdražší sportovní akce? Ragby strčí do kapsy i olympiádu!

Opora anglické reprezentace Geoff Parling (v bílém dresu s čelenkou)
Zdroj: Profimedia, JMP/REX Shutterstock

Kolosální olympijské projekty či světové fotbalové šampionáty včetně toho posledního z Brazílie jsou jen chudí příbuzní. Pokud byste tuhle akci chtěli navštívit, musíte sáhnout do kapsy vůbec nejhlouběji. Řeč je o mistrovství světa v ragby. Kolik stojí lístek na zápas?

Už v pátek začíná v Anglii mistrovství světa v ragby. A ještě předtím, než bude zahájen úvodní zápas mezi domácími reprezentanty a Fidži, je jasné, že tento šampionát vejde do dějin. Stane se totiž vůbec nejdražší sportovní událostí v historii.

 

Pokud byste chtěli navštívit některý ze zápasů, musely by být splněný dvě základní podmínky. Za prvé byste museli mít pořádný kus štěstí a stihnout si pořídit některou z posledních vstupenek, které jsou ještě k dispozici. Drtivá většina z dvou a půl milionu lístků totiž už má svého majitele.

 

Druhým předpokladem pak je, že nemáte hluboko do kapsy. Pořadatelé totiž nasadili cenu "lupenů" opravdu vysoko. Za jeden lístek zaplatíte průměrně více než 104 liber, tedy téměř čtyři tisíc korun.

 

 

Věřte, nebo ne, takhle drahé vstupenky nebyly ani v Brazílii při loňském mistrovství světa ve fotbale. Na ten byste se dostali už za necelé tři a půl tisíce korun. Letní olympiáda v Londýně pak byla s trochou nadsázky za hubičku, přesněji řečeno za pouhých 3 240 korun.

 

Jestliže vstupenky na všechny zápasy už jsou takřka vyprodané (zbývá zhruba 50 tisíc lístků z celkového počtu 2,4 milionu), na zahajovací zápas už se nedostanete vůbec .Vlastně ano, jedna šance ještě existuje. U překupníků byste však za možnost vidět utkání mezi Anglií a Fidži museli zaplatit neuvěřitelných 30 tisíc.
 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 17:10 18:50

   Fotbal: FC Nantes - Paris Saint - Germain

   18:50

   NHL News

   19:05

   Florbal: IBF Falun - Mullsjö AIS

   20:50

   NHL – akce měsíce

   21:00

   Večerní Sportovní noviny

   21:05

   Valencia CF - Villarreal CF

 • Nova Sport 2

  • 17:05 19:05

   NHL: San Jose Sharks - Vegas Golden Knights

   19:05

   Sestřih Evropské ligy UEFA (12)

   19:35

   NBA – akce měsíce

   19:40

   Magazín NBA Action (29)

   20:10

   Ligue 1 Preview (33)

   20:40

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

Celý Program