pamatujete? kam se ten svět řítí

Tlouštík, kterému patřil svět. Ronaldo byl před 20 lety nejdražší

Ronaldo - 1
Zdroj: Profimedia
Ronaldo
Téma:

Pamatujete? Ronaldo. Ne Cristiano! Tenhle hrál za Barcelonu a za sezonu dal 47 gólů ve 49 zápasech. Fenomenální Brazilec bavil před dvěma desítkami let fotbalový svět. Byl nejdražším hráčem světa. Kolik že před 20 lety stál?...

Jo, to byly časy. Dvacetiletý frajer, který pomohl Brazílii v roce 1994 k titulu mistrů světa se stal během pár týdnů klenotem. Holandská liga mu začala být malá a když přispěchala s úžasnou nabídkou Barcelona, nebylo co řešit. Bylo 27. července 1996, když svět obletěla zpráva o tom, že tenhle kanonýr přestupuje z PSV Eindhoven na Nou Camp za astronomických 13,1 milionu liber.
 


Uff. Za devatenáctiletého fotbalistu? Byla to rána. A opravdu, zní to šíleně, ale tahle cifra byla opravdu rekordní. Předtím nikdo jiný nestál víc.

Ronaldo - před 20 lety nejdražší hráč světa

1
/
6
Zdroj: Profimedia
Ronaldo - 4

Až pak se začala roztáčet spirála dražších a dražších přestupů a byl to opět tenhle Ronaldo, který svou hodnotu ztrojnásobil. Hned po skvostné sezoně odešel do Interu Milán za 20 milionů liber, kde bavil publikum dlouhých pět let. A když začal rozhazovat Real Madrid, bylo zřejmé, že částka půjde ještě výš. V srpnu 2002 vysázel klub ze Santiaga Bernabeu za podsaditého Brazilce 40 milionů liber.

Dnes je z něj tlouštík, který hraje poker. Má už za sebou i reality show, při které se pokoušel hubnout. Kariéru skončil před pěti lety doma v Corinthians, ale pro Brazílii zůstal symbolem. Právě on zařídil fotbalové zemi poslední titul mistrů světa. Od roku 2002 na zlato Brazílie čeká.

Ale svět se řítí dál, dnes si na Ronalda málokdo vzpomene. Začala éra jiného Ronalda - Cristiana. A cifry za přestupy hráčů jsou taky úplně někde jinde. Světové rekordy postupně drželi Christian Vieri, Luis Figo, Zinedine Zidane, Kaká a právě Cristiano Ronaldo.

Pro porovnání, za podobnou částku, jako Ronaldo před 20 lety přestoupil do Barcelony, odešel letos Jordon Ibe z Liverpoolu do Bournemouthu.

Opravdové hvězdy dnes totiž stojí od 50 milionů liber nahoru a osmkrát dražší než slavný Brazilec zřejmě bude Paul Pogba, který míří z Juventusu do Manchesteru United.

Související témata:
ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • MotoGP - VC Katalánska (závod MotoGP)

   14:45 16:00
   16:00

   Florbal: SPV - TPS

   18:00

   GCF 62 - Cage Fight Olomouc

   21:00

   Večerní sportovní noviny

   21:05

   NHL News

   21:20

   Filip Řeháček - Andalusie

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: AS Monaco - Racing Strasbourg

   14:55 16:55
   16:55

   Fotbal: FC Lorient - Olympique Lyon

   18:55

   NBA: Los Angeles Lakers - Denver Nuggets

   20:55

   Fotbal: Stade Reims - Paris Saint - Germain

   22:50

   Fotbal: Leicester City - Arsenal FC

   00:35

   UFC Reloaded (62)

Celý program