Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

platy je až druhý

Nejdražší přestup, ale ne nejvyšší plat! Kdo bere více než Neymar?

Neymar
Zdroj: Profimedia

Fotbalová veřejnost se nestačí divit. Žebříček nejdražších fotbalových transferů má nového lídra. Stal se jím Neymar, který přestoupil z Barcelony do Paris St. Germain za částku dosahující téměř šest miliard korun. Jenže částka za přestup nejde ruku v ruce s platem pro samotného fotbalistu. Brazilský kanonýr se totiž nestane nejlépe placeným fotbalistou planety.

Kolem Neymara bylo poslední dobou hodně rušno. O jeho přesunu ze Španělska do Francie se už nějakou dobu mluvilo, ve čtvrtečních večerních hodinách se pak stal skutečností. V pátek už pětadvacetiletý Brazilec rozdával úsměvy na tiskové konferenci Paris St. Germain.
 

S pařížským klubem podepsal Neymar pětiletou smlouvu a do Barcelony přiteče 222 milionů eur, tedy v přepočtu 5,8 miliardy českých korun. A konkrétní čísla nalezneme i u kolonky, která mluví o fotbalistově platu ve francouzské metropoli.
 

Neymar si ve svém novém fotbalovém domově přijde na závratných 500 tisíc liber týdně, ročně pak na 26 milionů liber, tedy více než 750 milionů korun.

 

Ani tenhle balík mu ale nebude stačit na post nejlépe placeného fotbalisty světa. Za ním byste se totiž museli vypravit do Číny, kde si vydělává Carlos Tevez. A v Šanghaji ho platí vskutku královsky, podle webu Daily Mail dostává ročně 34 milionů liber, tedy bezmála miliardu korun. Neymar se v aktuálním žebříčku řadí na druhé místo, třetí pak je další fotbalista hrající čínskou superligu - Ezequiel Lavezzi (693 milionů Kč ročně). Do odhadů ale nebyly započítány bonusy.
 

msl TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:10 23:15

   Večerní Sportovní noviny

   23:15

   NHL: St. Louis Blues - San Jose Sharks

   01:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Fotbal: New York Red Bulls - Atlanta United FC

   11:00

   Ranní Sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • 22:00 23:40

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   23:40

   Major League Soccer Highlights (12)

   00:10

   Premier League Darts 2019

   02:35

   Engadinsnow - Ski & Snowboard (Engadin)

   08:15

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   10:45

   Major League Soccer Highlights (12)

Celý Program