Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 9. 8. 2018
seznamte se trest pro komentátory

Tohle je nejdražší brankář světa! Kde Chelsea Arrizabalagu našla?

Kepa Arizabalaga
Zdroj: Profimedia
Kepa Arizabalaga

Jmenuje se Kepa Arizabalaga, je postrachem všech komentátorů na světě. Jeho jméno kvůli tomu zkracují jen na křestní Kepa. Chelsea z něj ve středu udělala svojí nejdražší posilu a brankáře v historii. Kdo že to ale vlastně je?

Kepa se narodil 3. října 1994 v malém městečku Ondarroa na severu Španělska. Když mu bylo 9 let, vybral si ho do své akademie Athletic Bilbao, sídlící pár desítek kilometrů vedle. V roce 2012 si odbyl svůj debut za farmu španělského klubu a o pár měsíců později byl dokonce povolán na lavičku prvního týmu.


Od té doby sbíral starty za rezervní tým a potýkal se s častými zraněními. V sezóně 2014/15 byl odeslán na hostování do druholigové Ponferradiny a o rok později pak do Vallaloidu. Od další sezóny se pak již natrvalo usídlil v prvním týmu Athleticu. Pomalu se svými výkony vypracoval až na pozici jedničky, kde nezklamal. Zaznamenal třetí nejvyšší počet zákroků a nejvíce dalekonosných pasů ve španělské nejvyšší lize. Udržel čisté konto třeba proti velikánům z Realu.


Logicky se o něj začaly zajímat největší světové velkokluby. Samotný Real vábil mladého gólmana k sobě. Ten navzdory všem spekulacím prodloužil v lednu roku 2018 smlouvu s jeho zaměstnavatelem. Měl v Bilbau zůstat až do roku 2025. Jenže ve středu se všechno změnilo. Po vynuceném odchodu Thibauta Courtoise londýnská Chelsea zoufale potřebovala náhradu.


Neotálela tedy dlouho a sáhla právě po Kepovi. Ve smlouvě měl sice výstupní klauzuli ve výši asi 2 miliard korun. To ale pro londýnský velkoklub v čele s miliardářem Abramovičem nebyl problém a brankáře rychle vyplatila. Kepa tak vystřídal brankáře Alissona v čele nejdražších brankářů světa a odcestoval do Londýna.


Chelsea je známá svým utrácením a nutno říci, že jejich nákupy nebyly vždycky velmi úspěšné. Po Jorghinovi, Kovacicovi a Greenovi se tak španělský brankář stal čtvrtou letošní posilou Blues. Snad tedy Kepa v Chelsea ukáže svojí kvalitu a nedopadne jak Karius. Je mu teprve 22 let a budoucnost má před sebou. První zápas s Kepou v sestavě čeká Chelsea v sobotu proti Huddersfieldu.


Kepa se stal nejdražším nákupem Chelsea v historii.


Zde je kompletní list 8 nejdražších hráčů Blues:
1. Kepa Arizabalaga - 70 milionů liber
2. Álvaro Morata - 60 milionů liber
3. Fernando Torres - 50 milionů liber
4. Jorginho - 40 milionů liber
5. Andrij Ševčenko - 38 milionů liber
6. Tiémoué Bakayoko - 36 milionů liber
7. Michy Batshuayi - 35 milionů liber
8. Danny Drinkwater - 35 milionů liber

pka TN.cz