Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 28.5. 2017 23:32
názor problémy fotbalu

Nehoda Čermáka? Fotbalisté mají peníze a chybí morálka, říká Vízek

Ladislav Vízek
Zdroj: Profimedia
Ladislav Vízek

Fotbalové Česko má nové mistry, ale negativní zprávy z prostředí nejpopulárnějšího sportu nepřestávají. V noci na neděli havaroval se svým vozem sparťan a kapitán reprezentační jedenadvacítky Aleš Čermák. A další průšvih v milovaném sportu mrzí i legendu Ladislava Vízka.

"Víte, ta morálka naší ligy je nějak upadlá. To i ten Limberský proti tomuhle vypadá slušně. Přitom zrovna Čermák je jeden z těch šikovnějších fotbalistů," posteskl si bývalý český reprezentant v rozhovoru s TN.cz.


Za vším prý jsou nesmyslné peníze, které mladí fotbalisté inkasují. "Víte, mě to nevadí, já jim to nezávidím. Ale nedivte se, že takhle ti kluci blbnou. Neříkám že my jsme byli svatí, ale proboha, my jsme nehořeli v autech. Za našich časů jsme byli rádi, že se nám ty škodovky a žigulíky rozjely. Ti kluci mají teď stotisícové smlouvy a neumějí s tím žít," myslí si Vízek.


A také o alkoholu dal mladým kázání. "Měli by se naučit pít, to my jsme uměli. A když to neumí, tak ať pak neřídí," dodává starou dobrou pravdu Vízek.


Mrzí ho navíc, že špatných zpráv je víc, než těch dobrých. "Fotbalisti jsou taky jenom lidi, ale už je toho opravdu moc. Průšvihy byly už dřív, teď k tomu dvě sebevraždy, předseda za mřížemi, Berbr si pořád dělá co chce... A teď tahle nehoda. Naše liga je cirkus.." posteskl si Vízek.


A tak má známý glosátor radost aspoň z titulu Slavie, protože v rodině má zeťe, který sešívaným barvám fandí. "Ale pozor, Slavia se fotbalově se ztrácela, myslím, že Plzeň hraje fotbalově líp. Teď přijde konfrontace se světem a to bude horší. Nemyslím si, že tam je nějaký extra tým, ke konci to dřelo a spíš diváci vezli Slavii na vlně," říká Vízek.


Za mistrovský titul mohou prý slávisté děkovat hlavně šéfovi klubu Jaroslavu Tvrdíkovi: "Myslím, že Tvrdík je nejlepší střední útočník v lize. Počíná si dobře, prostě politici sem-tam rozumí i fotbalu. Ale narovinu, naší ligu Slavia vyhrála penězi a díky Tvrdíkovi, který to zbláznil. Koupíš tři čtyři hráče a máš titul. teď ale čeká ale spousta práce. Za čínské peníze se ale Slavia nemusí stydět, vždyť Čína si kupuje i kluby v Premier League."

ram TN.cz