Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Zbabělé jednání

Nefér fanoušek oslňoval Stocha laserem! Co na to Sparta?

Laser v obličeji Stocha
Zdroj: Blesk.cz

I když na sobotní derby mezi Spartou a Slavií dohlížel videorozhodčí, bohužel ne všechno proběhlo v mezích fair play. Jeden z fanoušků totiž oslňoval hráče Slavie laserem, což na vlastní kůži pocítil třeba Miroslav Stoch.

Je to nešvar, s nímž se pere fotbal po celém světě. Svícení laserem hráčům do obličeje. Zdánlivě klukovina, jenže hodně nefér. Nemluvě o tom, že intenzivní míření zeleným paprskem někomu do očí mu může vážně poškodit zrak! 

Své o tom vědí hlavně hvězdy jako Lionel Messi nebo Cristiano Ronaldo, kterým při zahrávání přímých volných kopů svítí fanoušci do tváře poměrně často.
 


Jak moc je to nepříjemné, poznali v sobotu i fotbalisté Slavie. Konkrétně třeba záložník Miroslav Stoch, jehož paprsek z hlediště viditelně oslňoval při exekuci přímého volného kopu z osmé minuty.

"Je to pro mě nová informace. My si ještě celý záznam pečlivě projdeme. Teď nevím, jestli je to někde průkazné," sdělil ředitel komunikace pražské Sparty Ondřej Kasík, který žádnou stížnost nezaznamenal ani z tábora hostů.
 


"O svícení laserem mě neinformovali ani naši hráči, ani nikdo ze Slavie. Pokud se ale nepletu, tak používání takových věcí není v souladu s návštěvním řádem," naznačil Kasík, že by viníka mohl v případě jeho odhalení potkat tvrdý trest.

Pikantní je, že slávisté se obětmi laseru nestali poprvé. Zelené světlo je oslňovalo už loni v dubnu při zápase v Karviné, kde si neukázněný fanoušek vybral za cíl svých nefér útoků především gólmana Jiřího Pavlenku. Už ale netušil, že ho přímo při činu tenkrát vyfotil zástupce generálního ředitele Slavie Tomáš Syrovátka...
 


"Jednou jsem zaregistroval, že na mě někdo svítil, ale nevěnoval jsem tomu pozornost. Netuším, jestli tím chtějí lidé někoho rozhodit nebo to berou jako nějakou zábavu. Spíš by si měli uvědomit, že je to vůči hráčům i ostatním lidem na stadionu nebezpečné,“ řekl tehdy Pavlenka.

fre TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 14:45 16:30

   FIVB Beach Volleyball – Moskva

   16:30

   Cape Pioneer Trek Finals

   17:00

   Element (394)

   17:15

   Fotbal: Olympique Lyon - Angers SCO

   19:00

   Odpolední Sportovní noviny

   19:05

   Nova Cup 2019 – Sahara race

 • Nova Sport 2

  • 15:35 16:05

   Carabao Cup Highlights (1)

   16:05

   Element (394)

   16:15

   KITE LIFE (3)

   16:30

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   19:00

   UFC Ultimate knockouts (1)

   19:30

   Glemmride 2019

Celý Program