Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 7. 6. 2018
hokej Říhův nadřízený

Nedvěd jako Gretzky! Tohle řekl nový šéf české reprezentace!

Petr Nedvěd a Wayne Gretzky
Zdroj: profimedia.cz

Tak trochu ve stínu zprávy o nástupu Miloše Říhy do role trenéra české hokejové reprezentace proběhla v médiích zpráva, že jeho přímým nadřízeným se z pozice generálního manažera národního celku stane elegán Petr Nedvěd. Co řekl krátce po zvolení do funkce?

Nedvěd si po skončení kariéry užíval život starého mládence, s tím už už je teď ale zřejmě trochu konec. Charismatický veterán si plně uvědomuje, že ho v prestižní funkci čeká spousta nových věcí. A chce být na ně plně připraven.

"Myslím, že je to z mé strany perfektně načasované. Po konci kariéry jsem si potřeboval malinko odpočinout, popřemýšlel jsem, co dál. Když přišlo tohle, bylo to jednoduché rozhodování. Obrovsky se na novou roli těším. A jak jsem říkal i Tomáši Královi, podřídím se čemukoliv. Jinak to ani nejde, každý tomu musí dát maximum. Budu se na to stoprocentně soustředit," slíbil Nedvěd.


Za výsledky reprezentace teď bude mít minimálně stejnou odpovědnost jako Miloš Říha, jemuž bude rádcem i oponentem. Stejnou funkci třeba v Kanadě co teď Nedvěd třeba v Kanadě zastávali borci jako Wayne Gretzky nebo Mario Lemieux. Hlavní náplní bývalého útočníka Liberce pak samozřejmě bude komunikace s hráči z NHL. 

"Ale nejen to. Stejně tak extraliga či KHL, která ovšem asi bude Milošovou parketou. Já se tedy budu hlavně soustředit na kluky ze zámoří. Bude to hodně o tom, zda ti hráči mají zájem a chtějí za reprezentaci hrát. To bude pro mě nejdůležitější," nastínil Nedvěd.


Některé hráče teď ale bude nejspíš i trochu přemlouvat, zatímco dříve stál na druhé straně. "Takže vím, jaké to je. Málokdo si dokáže představit, že tam kluci odkroutí s přípravou něco kolem stovky zápasů za sezonu, což je obrovská porce," připomněl Nedvěd. Hlavní česká esa Jakub Voráček a David Pastrňák jsou mezi těmi, s nimiž už hovořil. "Jsem rád, že se k tomu kluci celkově staví pozitivně, mají chuť a elán nadále reprezentovat," konstatoval Nedvěd.

V přání sestavit si květnatý realizační tým, prý nebude Říhovi nijak bránit. "To si musí opravdu říct trenéři. Je to o nějaké spolupráci, stejně jako všechno ostatní. Budu se na tom podílet, ale určitě nebudu určovat Milošovi, jestli tam má mít dva, tři, nebo čtyři asistenty. On musí vědět, kolik jich tam má být a proč," uzavřel někdejší skvělý hokejista. 

fre TN.cz