sportovní vtipy

Nedělní virály: Kangova identita, drsný Rittich a Procházkův cop

David Rittich a Guélor Kanga
Zdroj: Profimedia
David Rittich a Guélor Kanga
Jiří Průša
Jiří Průša
2.5. 2021 15:15
Téma:

Uplynulý týden nabídl opět několik sportovních momentů, které si vysloužily vtipné zpracování a výtvory se virálně šířily internetem. Velkým tématem v Česku bylo nařčení Guélora Kangy z používání falešné identity.

Guélor Kanga je fotbalový záložník, který strávil dva a půl roku ve Spartě a zanechal tu výraznou stopu kvůli skvělé hře i kontroverzní povaze.

 

Všichni si v tu chvíli mysleli, že Kanga pochází z Gabonu, jenže možná tomu tak vůbec není. Demokratická republika Kongo totiž nahlásila Konfederaci afrického fotbalu (CAF), že Kanga ve skutečnosti pochází z Konga a je mu o pět let více.

Zatímco CAF vyšetřuje, zda bude Kangu či Gabon trestat kvůli nepovolenému startu, v Česku se o celé situaci začalo hojně vtipkovat.

Ve středečním zápase Ligy mistrů zvítězil Manchester City nad PSG i díky tragické zdi Pařížanů. Mahrizova střela prošla skrz zeď a francouzský velkoklub byl v tu chvíli pro smích.

Volba předsedy Karlovarského krajského fotbalového svazu byla nerozhodná, že volbu musel převzít netradiční prvek - hod kostkou.

Zveejnil(a) Denis Daniel dne tvrtek 29. dubna 2021


 

Video ze zápasu druhé Bundesligy mezi Karlsruhe a Hannoverem je sice starší, ale po přesdílení se opět rozšířilo mezi lidmi a nasbíralo téměř pět milionů zhlédnutí. Zieler byl tehdy za svůj nešťastný zásah po druhé žluté kartě vyloučen.

David Rittich pobavil fanoušky svým drsným pozdravem s jedním ze zaměstnanců klubu po výhře nad Vancouverem. Zatímco Wayne Simmonds si s kolegou jen lehce ťuknul, Rittich ho sestřelil hitem jaký dávají hráči při zápase.

Opravdu unikátní golfový úder předvedla Lydia Koová na turnaji v Singapuru. Její rána, která skončila v jamce díky míčku soupeřky, obletěla golfový svět.

Konec týdne přinesl velkou radost pro české fanoušky MMA. Jiří Procházka v hlavním zápase galavečera UFC ukončil Dominicka Reyese, čímž si vysloužil ještě větší pozornost, než kterou před zápasem přilákal jeho účes.

VOYO

Sledujte Nova Sport ve Full HD na Voyo.cz

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • ATP Tour 250: Mallorca Championships

   17:35 19:20
   19:20

   NHL News

   19:35

   ATP Tour 250: Mallorca Championships

   21:20

   Běhej lesy - Slavkovský les

   21:30

   FreeRiding Iran - MTB Road Trip

   22:00

   Racing magazine (4)

 • Nova Sport 2

  • NHL: Montreal Canadiens - Vegas Golden Knights

   16:55 18:40
   18:40

   Běhej lesy - Slavkovský les

   18:55

   Extremsportveko - The Beauty of Outdoor Sports

   19:20

   F3 Asian Championship - Season Wrap - up 2021 Dokument o extrémních sportech

   19:50

   Fotbal: Ligue 1 - Nejlepší zákroky sezony (3)

   20:00

   NBA: Phoenix Suns - Los Angeles Clippers

Celý program