Livestream na Facebooku

V 21 letech se stal mistrem světa! Teď bude Hynek odpovídat divákům TV Nova

Téma:

V jednadvaceti letech dosáhl velkého až historického úspěchu. Richard Hynek se na začátku listopadu stal mistrem světa v trifecta víkendu, což spadá pod extrémní běhy Spartan Race. Během dvou dnů musel zvládnout tři závody o celkové délce 47,3 km a překonat přes 90 překážek.

Trifecta víkend se skládá ze tří závodů ve dvou dnech. Nejprve závodníci nastoupili na trasu středního závodu Spartan Super. Čekalo je 15,3 km terénního běhu a cca 30 překážek, přírodních (např. několik km běhu v řece) i umělých (nošení břemen, ručkovací překážky, balanční překážky, hod oštěpem a jiné).

Po pauze, která trvala jen pár hodin, se vydali na Sprint o délce 7,3 km s 25 překážkami. Výsledné časy z těchto dvou závodů se sečetly a podle výsledného pořadí se další den startovalo na nejdelší trať Beast o délce 25 km s cca 40 překážkami. Start probíhal Gundersenovou metodou, tzn. v časových odstupech dle ztráty na vítěze.„Sobotní Super mi nevyšel podle představ. Měl jsem dojem, že soupeři tempo hrozně přepálili a nemohou to vydržet... Ale nestalo se a oni v tomto tempu dotáhli závod až do cíle. Nakonec jsem byl rád za 6. místo. Zato odpolední Sprint už byl o něčem úplně jiném, nohy šly hezky, navíc jsem opět šel celý závod čistě a doběhnul si pro 2. místo,“
vrátil se k závodu Hynek.

Ten tak do klíčového a nejtěžšího závodu startoval z pátého místa se ztrátou tří minut na prvního závodníka Ryana Woodse.

Pomalejší start v prvním závodu se ukázal jako ideální taktika. Hynkovi zbyl dostatek sil na nejdůležitější závod víkendu, v poměrně krátké době dotáhnul všechny soupeře před sebou a na „chain carry“ (běh s těžkým řetězem jako závažím) si vybudoval rozhodující náskok.

„Nedělní závod byl neskutečný. Vyšlo mi vše podle představ, běželo se mi krásně. Je pravda, že letos jsem v tréninku odvedl obrovský kus práce a vím, že s vytrvalostí a více závody za víkend nemám problém. Navíc trať i překážky mi maximálně seděly. Opět jsem dal všechny překážky a za celý víkend jsem tedy nedělal žádné trestné angličáky. Navíc je to hodně běžecká trať, kde nejsou extrémně prudká stoupání. Ta asi jako jediná nemám moc rád,“ rozpovídal se Hynek, který titulem mistra světa navázal na Zuzanu Kocumovou, jež v letech 2015 a 2016 opanovala závod mezi ženami.

Jednadvacetiletý závodník bude 3. prosince od 12:30 hostem livestreamu, který můžete sledovat na Facebooku Nova Sport. Během přenosu můžete českému reprezentantovi pokládat jakékoliv dotazy.


 

vat TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • TOP Liga ČTS by MONETA

   16:00 17:45
   17:45

   Element (417)

   18:00

   Odpolední sportovní noviny

   18:05

   NHL Classic games: Minnesota North Stars - Pittsburgh Penguins První triumf Jaromíra Jágra ve Stanely Cupu (25.5.1991)

   20:15

   Silk Way Rally

   20:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

 • Nova Sport 2

  • UFC Countdown: Usman vs. Masvidal

   17:05 17:55
   17:55

   UFC Reloaded (40)

   18:35

   NBA - Vychytralé akce

   19:00

   NBA Classic Games: Seattle SuperSonics - Houston Rockets

   21:10

   UFC Reloaded (41)

   22:00

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

Celý program