Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

uefa podivné nasazení

Něco je špatně: Ajax nemá jistotu, že bude hrát Ligu mistrů!

Daley Blind
Zdroj: Profimedia
Daley Blind

Fotbalová Liga mistrů pro novou sezonu už zná 27 účastníků základních skupin. Radost má třeba i belgický Genk nebo čtvrtý tým ze španělské La Ligy, kterým je Valencia. To Ajax bude muset do kvalifikace a porazit hned dva soupeře!

Něco je prostě špatně a slavný nizozemský klub to dává hodně hlasitě najevo. Ajax v uplynulé sezoně bavil svým fotbalem a jen těsně mu utekla účast ve finále Ligy mistrů.

Jenže systém nasazování do nového ročníku prestižní soutěže se s Ajaxem nemaže. I když aspoň nějaký posun oproti loňsku nastal.
Zatímco loni musel Ajax vyřadit postupně Sturm Graz, Standard Lutych a Nakonec i Dynamo Kyjev, aby se dostal do základních skupin, letos budou stačit dva skalpy soupeřů.


Jenže i to se zdá Edwinovi Van der Sarovi podivné. „Vyhráli jsme ligu, vyhráli jsme pohár a byli jsme velmi blízko finále Ligy mistrů. Ale abychom se znovu kvalifikovali do Ligy mistrů, stále musíme hrát dvě kvalifikační kola. To prostě není dobře. Někdo by měl vysvětlit, proč se třeba do Ligy mistrů kvalifikuje čtvrtý tým z La ligy,“ ptá se bývalý nizozemský reprezentant, který dnes působí v Ajaxu jako sportovní manažer.


Ajax je na to m paradoxně hůře než pražská Slavia, která je nasazená do 4. předkola a stačí jí tak vyhrát jen jeden dvojzápas. Ale pozor, Sešívaní mohou potkat právě Ajax!

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:50 00:40

   Moto GP - VC Velké Británie (trénink Moto GP)

   00:40

   Rebuy Stars Poker Show - MČR 2019 (3/3)

   01:35

   Infinite Trail

   02:05

   Fotbal: Orlando City SC - Atlanta United FC

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   Cape Pioneer Trek

 • Nova Sport 2

  • 23:35 01:15

   Fotbal: D.C. United - New York Red Bulls

   01:15

   UFC Countdown: Cormier vs. Miocic 2

   02:05

   UFC 241: Cormier vs. Miocic 2

   08:00

   NZ Darts Masters

   13:00

   Sportovní originaly - 180 s Raymondem van Barneveldem 2

   13:25

   UFC Ultimate knockouts (1)

Celý Program