Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 21.9. 2018 18:59
Fotbal Evropská liga

Nechutný rituál. Co udělal kapitán před zápasem s Arsenalem?

Vorskla Poltava
Zdroj: Profimedia

Jeden z nejodpornějších rituálů všech dob. Tak se mluví o předzápasové činnosti kapitána Vorskla Poltavy, kterou ukázal před prvním utkání Evropské ligy proti Arsenalu. Voldymyr Chesnakov se stal slavný. A ne kvůli výkonu, ale kvůli jednomu plivanci.

Čekal ho nejdůležitější zápas jeho kariéry. V prvním kole základních skupin měla Vorskla vyzvat evropského giganta. Londýnský Arsenal. A Chesnakov svůj tým vedl na hřiště s kapitánskou páskou na ruce.


Kamery se na něj zaměřily už před zápasem a zabraly něco, co nikdy být natočeno nemělo. Předzápasový rituál totiž není z řad, které byste po jeho shlédnutí chtěli děla taky.


Chesnakov si v uličce plivnul do dlaně a plivanec pořádně rozetřel po svém obličeji. Důvod? Pro štěstí. O tom ale začali pochybovat fanoušci na sociálních sítích. „Co vše jsou schopni udělat pro štěstí? A funguje to?“ ptá se jeden z nich.

 

 


Nefunguje. Odpověď se naskytla hned po zápase, který vyhrál Arsenal poměrem 4:2. „Třeba to není plivanec, ale vyplivnutá voda, nebo ústní voda,“ doufá jeden z fanoušků.


Jedno je jasné. Teď už je jméno Voldymyr Chesnakov známé nejen na Ukrajině. A jeho gól ze 77. minuty za to rozhodně nemůže.

hp TN.cz