Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 11. 1. 2017
nedůstojné proč se to vlastně hraje?

Liga mistrů? Nezájem! Na Spartu přišlo ve Švédsku jen 1300 diváků

Hokejová liga mistrů ve Växjö bez diváků
Zdroj: facebook
Hokejová liga mistrů ve Växjö bez diváků

Hokejová Sparta je jen krok od finále Ligy mistrů. Ve Växjö vyhrála 2:1 a ruku na srdce, zasloužila si to nejen svým výkonem. Na švédský tým se totiž vykašlali fanoušci. Anebo je to jinak? A proč vlastně bylo v publiku oficiálně jen 1300 diváků?

Semifinále ligy mistrů. Zní to honosně, co říkáte. Jenže realita je jiná. Hokejisté při duelu Växjö - Sparta trpěli, kulisa připomínala trénink. Ano, tohle už bylo do očí bijící.


"Zajímalo by mě, jak dlouho ještě bude tahle soutěž trpělivá," ptá se Johan Svensson, bloger deníku Expressen. I jemu přišlo prostředí zápasu nedůstojné.


Hokejová CHL má prostě problémy všude v Evropě. Ví o tom i pražská Sparta. Na Kometu Brno nebo Litvínov se v O2 areně otevírá i druhé patro, nejvyšší návštěva na evropský hokej se dotkla jen hranice šesti tisíc diváků. Ale ruku na srdce, všechna čest! Vždyť na severu je to ještě větší bída.

Hokejisté Sparty vyhráli ve Växjö
Zdroj: Profimedia Hokejisté Sparty vyhráli ve Växjö

"Byly vstupenky drahé?" ptá se švédský novinář. Ani ne, na švédskou ligu se prodávají lístky v rozmezí od 265 do 450 švédských korun (pro přepočet na koruny znásobte třemi). Na Ligu mistrů, která stále hledá svou tvář se prodávaly vstupenky za 240 SEK k sezení a 120 na stání. Na české poměry drahota, na Švédsko ale pohoda.


Växjö byl propadák, o 300 kilometrů na západ v Göteborgu přišlo na Frölundu 4000 fanoušků. Možná i proto, že lidé si na soutěž už zvykli a podporují svůj tým při obhajobě.


Sparta teď musí jen doufat, že svými výkony přesvědčila a fandové jí v boji o finále Champions League nenechají. Kdyby přišlo 10 tisíc fanoušků, bude to bezesporu úspěch.

ram TN.cz