požadavek asociace

Nechme děti hýbat se, vyzývá FAČR k obnovení amatérského sportu

Jiří Průša
Jiří Průša
16.2. 2021 21:02
Téma:

Fotbalová asociace České republiky (FAČR) v úterý večer vyzvala všechny zainteresované složky, aby byl opět umožněn amatérský sport. Dvojice sportovců na celé fotbalové hřiště podle FAČR nedává smysl, a tak přišla dokonce s ukázkovým videem, jak by tréninky mohly probíhat.

Sport je v současé koronavirové době značně omezený, obzvlášť ten amatérský, a to chce FAČR ve spolupráci s Národní sportovní agenturou (NSA) změnit.

 

"Tak jak avizujeme celou dobu pandemického stavu, věříme jako FAČR tomu, že především rozvoj mladých dětí souvisí velmi úzce s aktivním pohybem na venkovním prostředí. Pokud chceme nejen ve fotbale, ale sportu obecně koukat dopředu, musíme nechat děti aktivně trénovat a hýbat se. V tomto směru už opravdu není na co dál čekat, situaci chceme řešit okamžitě," uvedl předseda výkonného výboru FAČR Martin Malík.

 

Aby asociace přispěla svým dílem a pouze nenadávala na současná opatření, vytvořila ukázové instruktážní video, jak by fotbalové tréninky mohly vypadat, aby byla dodržena bezpečnost hráčů.

 

"Za klíčové nyní považujeme změnu v oblasti přístupu k výkladu sportoviště. Fotbal disponuje plochou sportoviště o 6000 m2, z našeho pohledu je proto nepřijatelné ctít pravidlo, že na sportovišti bude jedna dvojice. Na druhou stranu jsme si vědomi závažnosti situace, a proto jsme připravili takový plán, který neohrozí zdraví našich členů," prozradil generální sekretář asociace Jan Pauly

"Změna však musí být okamžitá, v opačném případě budou škody na našich dětech nenapravitelné. Amatérský sport nemůže zůstat upozaděn," upozornil Pauly na důležitost sportu v životech dětí.

Související témata:
TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   04:05 06:45
   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: Los Angeles Kings - Vegas Golden Knights

   12:50

   Element (437)

 • Nova Sport 2

  • Tipsport Premier League 2021

   09:00 11:35
   11:35

   Ligue 1 Highlights (32)

   12:30

   Kitesports Insights & X - Project

   13:00

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   14:45

   NHL: Montreal Canadiens - Toronto Maple Leafs

   16:30

   Český motorsport 2021 (1)

Celý program