tragédie proč to udělal?

Nechal dojemný vzkaz, pak se zastřelil! Bikeři přišli o svou modlu

Dave Mirra
Zdroj: Profimedia / instagram
Téma:

Ve svém sportu patřil mezi absolutní špičku. Díky řadě velkých úspěchů a získaným medailím byl právem nazýván legendou. Teď ale přišla ze Spojených států velmi smutná zpráva. Jednačtyřicetiletý Dave Mirra, jeden z nejlepších bikerů ve freestyle BMX, byl nalezen mrtev. Spáchal sebevraždu.

Byl úspěšný, patřil mezi první globální hvězdy ve světě freestyle sportu. Na populární X-Games si pravidelně jezdil pro zlatou medaili, kterou vybojoval celkem čtrnáctkrát. Tím ale výčet jeho úspěchů nekončí. Mirra si během své úspěšné kariéry připsal hned 24 medailí, čímž až do roku 2013 držel v tomto směru absolutní rekord.


Je otázkou, co úspěšného a populárního sportovce, manžela a otce dvou dětí vedlo k tak děsivému kroku. Jak uvedla policie, Mirra se pravděpodobně zastřelil ve svém autě. Jeho bezvládné tělo našli policisté v Greenville, kde se svou rodinou žil.


„Truchlíme nad ztrátou svého velkého přítele a skvělého člověka, který se dotkl tolika lidí po celém světě díky svému jedinečnému daru. Byl to skromný člověk, často jsem ho vídal, jak se baví s dětmi na ulici o kolech. Měl toho ještě tolik, co nabídnout. Odešel příliš brzy,“ řekl Allen Thomas, starosta města Greenville v Severní Karolíně.


Mirra si vše zřejmě plánoval. Jen pár hodin před tím, než ho policisté našli, zveřejnil na Instagramu fotku se svou manželkou Lauren. Ta tak zůstala s dvěma dcerkami sama…


Krátce po zveřejnění tragické události se sociální sítě začaly plnit dojemnými vzkazy a kondolencemi. „Sbohem, byl jsi opravdový pionýr svého sportu, ikona a legenda. Díky za všechny vzpomínky. Máme zlomenná srdce,“ napsal na svůj Twitter legendární skateboardista Tony Hawk.

 

 

Související témata:
pha TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Florida Panthers

   20:05 23:00
   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   Granada CF - Manchester United FC

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Winnipeg Jets

   03:45

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   20:55 23:00
   23:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - THW Kiel

   00:30

   Fotbal: SSV Jahn Regensburg - SV Werder Bremen

   02:10

   Racing magazine (1)

   02:35

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

   09:00

   Fotbal: FC Metz - Lille OSC

Celý program