emotivní moment

Nečekaný hrdina Martínez: FA Cup oslavil v slzách, ze hřiště volal rodině

Emiliano Martínez
Zdroj: Twitter @DareToWenger
Emiliano Martínez brečí při videohovoru s rodinou
Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 2. 8. 2020
Téma:

Argentinský brankář Emiliano Martínez před deseti lety opustil svou rodnou zem a připojil se k Arsenalu. Dlouho chodil po hostováních a na svou šanci trpělivě čekal. Letos byl součástí příšerné ligové sezony Arsenalu, ale nakonec slaví zisk FA Cupu. Po zápase byl plný emocí a přes svůj pláč nebyl schopný poskytnout rozhovor, ještě ze hřiště pak volal rodině.

Dlouhou a náročnou cestu urazil brankář Arsenalu Emiliano Martínez. V sedmnácti letech odešel do Arsenalu, jenže tam moc prostoru nedostával. Před letošní sezonou plnil roli dvojky, spíše trojky a posbíral pouze 14 startů za 8 let.


Prošel si řadou hostování, Arsenal ho poslal do Readingu, Wolverhamptonu, Sheffieldu Wednesday, Rotherhamu, Getafe a Oxfordu. Martínez ale vytrval a své šance se dočkal. Poté, co se letos zranil Berndt Leno, stal se Martínez jedničkou v bráně Gunners.


I když v lize nebylo co slavit, v sobotu přišla skvělá náhrada. Arsenal totiž ve finále FA Cupu porazil Chelsea a Martínez se mohl radovat ze zisku trofeje. Hlavním hrdinou vítězství 2:1 byl Aubameyang, který dal oba góly Arsenalu, ale Martínez si taktéž zaslouží pozornost. S Pulišičovým gólem z páté minuty nemohl nic dělat, po zbytek zápasu však zůstal nepřekonaným, čímž pomohl Arsenalu k trofeji.V pozápasovém rozhovoru ze sebe sotva dostal pár slov a omlouval se, že není shcopen mluvit. "Před zápasem jsem mu řekl, že to vyhrajem díky němu, protože on je kapitán," hovořil o Aubameyangovi stojícím vedle. Ale když měl mluvit o sobě a své rodině, přes slzy se mu nepodařilo pokračovat v komunikaci. Tolik pro něj výhra FA Cupu znamená.Martínez v sedmnácti letech opustil v slzách svou rodinu, aby jí pomohl z chudoby. Rodiče měli problém s placením účtů, takže nabídka od Arsenalu byla pro mladého brankáře možnost, jak zajistit rodině důstojný život, bez starostí o ty nejzákladnější potřeby. Proto během rozhovoru nedokázal o rodině mluvit.Ještě na hřišti byl Martínez zachycen kamerou, jak pomocí svého mobilu provádí videohovor velmi pravděpodobně se svou rodinou. S úsměvem na tváři a slzami v očích sděloval své pocity.I kdyby se příští sezonu do brány vrátil Leno a Martínez si už za Arsenal nezachytal, jeho dlouhá cesta měla smysl a jeho příběh našel svůj šťastný konec.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Toronto Maple Leafs - Columbus Blue Jackets

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   NHL: New York Islanders - Florida Panthers

   12:50

   Element (419)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   UFC Fight Night: Brunson vs. Shahbazyan

 • Nova Sport 2

  • NBA: Milwaukee Bucks - Brooklyn Nets

   09:00 11:05
   11:05

   Monster Energy Supercross Geneva

   11:35

   Coldwater Classic Series 2010 – Documentary

   12:05

   Portiva Golf Trophy - Stroke Play Championship

   12:20

   Element (419)

   12:30

   Magazín Evropské ligy (18)

Celý program