Premier League

Nečekaný člen, co všem vypálil rybník. Clayton ale nebude outsider

Richard Wagner
Richard Wagner
2.4. 2021 21:35
Téma:

Už v pondělí se rozjede hodně uspíšené první kolo šipkařské Premier League. Třetím z nováčků, které čeká obrovský křest ohněm, je Velšan Jonny Clayton, který získal letenku na poslední chvíli.

Poslední volné místečko v Premier League čekalo na vítěze Masters. Zuby si na něj brousila celá řada hvězd z TOP 10 žebříčku PDC jako Michael Smith, Daryl Gurney, James Wade či Dave Chisnall. 

 

Trochu nečekaně se však do finálového boje dostala ale úplně jiná dvojka. Jonny Clayton se po výhře nad Peterem Wrightem popral o trofej a letenku do prestižní šipkařské ligy s Mervynem Kingem.

 

Velšan měl ve vyrovnaném zápase přesnější ruku a po devíti šipkách měl připravený double, který na třetí pokus zavřel, vyhrál a katapultoval se do Premier League.

 

Finále na Masters přineslo řadu fantastických šipek. Rozhodující leg přinesl i dvě maxima. Připomeňte si ho:

 

Už tehdy o sobě dal Clayton pořádně vědět. Titulem na Masters si napravil chuť po vypadnutí z mistrovství světa, kde ve třetím kole nestačil v sedmisetovém dramatu na Joa Cullena.

 

Na prvních třech ze čtyř turnajů Players Championship došel až do finále, jednou jeho pouť ukončilo čtvrtfinále. Na třetí pokus už trofej získal a potvrdil skvělou formu.

 

 

Na UK Open padl v osmifinále s Krzystofem Ratajským, ale na PDC Super Series 2 znovu došel do finále. Turnaj Players Championship 7 ovládl, když přetlačil Jamese Wadea 8:5.

 

V žebříčku mu patří aktuálně sedmnácté místo, ale svými výkony v úvodu sezóny doslova oslňuje. Premier League pro něj bude velkou neznámou a šancí proniknout žebříčkem výše.

 

 

Do Milton Keynes tedy jede Clayton ve skvělé formě. V prvním zápase narazí na Petera Wrighta, kterého zdolal na své cestě do finále na Masters.

 

Druhé střetnutí odehraje proti loňskému šampionovi Glenu Durrantovi, jenž poté, co krátce před mistrovstvím světa prodělal covid s těžkým průběhem, hledá ideální formu.

 

Do covidového šipkařského království v Milton Keynes s ním cestuje celá jeho rodina, s čímž se pochlubil na svém instagramovém profilu.

 

 

Velice zajímavý bude jeho čtvrtý zápas v rámci první fáze, kdy se postaví proti svému krajanovi, čerstvě korunovanému mistrovi světa a nové jedničce Gerwynu Pricovi.

 

Společně oba dokázali jako první duo z Walesu v historii ovládnout loňský World Cup of Darts, na němž si ve finále poradili s britským duem Rob Cross – Dave Chisnall.

 

Clayton nejprve navázal na "Icemanovo" vítězství nad "Chizzym" a udolal "Voltage" 4:2. Společně s Pricem pak dominovali i ve čtyřhře a "otevřeli zlatou bránu".

 

 

 

Clayton, ač se to ještě čtvrt roku zpátky tak nezdálo, by mohl být štikou letošního ročníku. Ze všech hráčů zatím letos prokázal asi nejlepší formu a ta může během dvou dubnových týdnů ještě vygradovat.

 

Program zápasů Jonnyho Claytona v Premier League:

 

5. 4., 21.30 vs. Wright (Skot.)

6. 4., 20.50 vs, Durrant (Angl.)

7. 4., 23.00 vs. de Sousa (Por.)

8. 4., 20.50 vs. Cross (Angl.)

9. 4., 20.10 vs. Anderson (Skot.)

 

19. 4., 21.30 vs. van den Bergh (Bel.)

20. 4., 21.30 vs. Aspinall (Angl.)

21. 4., 22.20 vs. Price (Wal.)

22. 4., 20.10 vs. van Gerwen (Niz.)

 

Všechny zápasy Premier League můžete sledovat živě na Nova Sport 2 či na platformě Voyo.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Dallas Stars - Florida Panthers

   20:05 23:00
   23:00

   Večerní sportovní noviny

   23:05

   NHL News

   23:20

   Granada CF - Manchester United FC

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Winnipeg Jets

   03:45

   Nova Cup 2020 - ohlédnutí

 • Nova Sport 2

  • Rok Evropského fotbalu pod Covidem - 19

   19:55 20:55
   20:55

   Fotbal: Montpellier HSC - Olympique Marseille

   23:00

   Házená: TSV Hannover-Burgdorf - THW Kiel

   00:30

   Fotbal: SSV Jahn Regensburg - SV Werder Bremen

   02:10

   Racing magazine (1)

   02:35

   NBA: Brooklyn Nets - Los Angeles Lakers

Celý program