výsledky NHL

Nečas s Mrázkem řídili výhru Canes, jednička draftu rozhodla prodloužení

Aktualizováno 7:41
29.1. 2021 7:34

Noční program hokejové NHL nabídl pořádně bohatý program třinácti zápasů. Blýskli se čeští brankáři Petr Mrázek s Vítkem Vaněčkem, kteří vychytali pro své týmy výhry, zatímco David Rittich při sezonním debutu prohrál. První bod v NHL slavila jednička loňského draftu, která rozhodla o výhře Rangers gólem v prodloužení.

Zápas Caroliny s Tampou Bay byl především představením dvou brankářů. Petr Mrázek ani Andrej Vasilevskij v šedesáti minutách základní hrací doby neinkasovali, takže se šlo až do prodloužení.

V něm svým prvním gólem v sezoně rozhodl o výhře Hurricanes Martin Nečas, který zblízka využil skvělé asistence Jordana Staala. Mrázek byl za vychytanou nulu vyhlášen první hvězdou zápasu, Nečas byl druhou hvězdou a tou třetí byl poražený brankář Andrej Vasilevskij.

Vítek Vaněček v bráně Washingtonu Capitals vychytal pro svůj tým bodový zisk i při šestém představení v NHL. Po první třetině to moc dobře pro českého brankáře nevypadalo, Islanders totiž vedli 3:0.

Jenže po první přestávce přišla gólová smršť domácích Capitals, kteří v druhé části skórovali hned pětkrát. Dva góly dal Sheary a svou první branku za Washington zaznamenal i 43letý veterán Zdeno Chára.

V závěru zápasu ještě korunoval výhru domácích Tom Wilson gólem do prázdné brány a Washington po výhře 6:3 vede svou Východní divizi, když bodoval zatím ve všech osmi utkáních.

První gól v NHL zaznamenal v noci Alexis Lafreniére, jednička loňského draftu. Kanaďan odehrál prvních šest utkání bez bodového zápisu a jeho chvíle přišla v prodloužení utkání Rangers s Buffalem.

Blackwell vybojoval kotouč ve středním pásmu a při akci dva na jednoho přihrál Lafreniéreovi, který překonal brankáře Ullmarka a ihned poté vypukla euforie díky jeho prvnímu gólu v NHL a zároveň výhře Rangers.

Výsledky noční NHL:

Boston Bruins - Pittsburgh Penguins 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Buffalo Sabres - New York Islanders 2:3 po prodloužení (1:1, 0:1, 1:0, 0:1)

Carolina Hurricanes - Tampa Bay Lightning 1:0 po prodloužení (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)
Martin Nečas - 1+0
Petr Mrázek - 31 zákroků, 0 obdržených gólů

Columbus Blue Jackets - Florida Panthers 3:2 po nájezdech (1:0, 0:1, 1:1, 0:0, 1:0)

Montreal Canadiens - Calgary Flames 4:2 (2:0, 2:0, 0:2)