Aktualizováno 29.9. 2018 08:02
NHL Přípravné zápasy

Nečas s Mrázkem pomohli zdolat obhájce, Sobotka nahrával

Martin Nečas v přípravném zápase NHL

Českým hokejistům se v závěru přípravy NHL nedaří. V nočních zápasech se do statistik zapsali pouze Vladimír Sobotka a Martin Nečas. Oba si připsali po jedné asistenci a jejich týmy zvítězily. Buffalo nad NY Islanders a Carolina i s Petrem Mrázkem v brance zdolala obhájce Stanley Cupu v prodloužení.

Ze dvou neporažených celků v přípravě zbyl už pouze jeden. Po prohře Detroitu 2:6 s Torontem se stoprocentní bilancí může pyšnit pouze Carolina. K dalšímu cennému skalpu ji pomohl i Martin Nečas s Petrem Mrázkem.

V noci zdolala dokonce i obhájce Stanley Cupu Washington. Carolina byla blízko k výhře už v záklaní hrací době, Capitals ale srovnali krok v 53. minutě. Hurricanes tak museli udeřit až v prodloužení, kdy v 61. minutě ukončil zápas produktivní Sebastian Aho (2+1). Petr Mrázek čelil 33 střelám a pustil čtyři góly. Do statistik se zapsal jednou asistencí i Martin Nečas. Za Washington nastoupil pouze Jakub Vrána (čas na ledě 15:33, 4 střely). Michal Kempný chyběl kvůli otřesu mozku z předešlého zápasu.

I díky jedné asistenci Vladiímra Sobotky zdolalo Buffalo stejným poměrem NY Islanders. Výhru 5:4 řídil český útočník z první útočné formace.

Důležitý krok za vítězstvím udělalo Buffalo ve druhé třetině, kdy dokázali skórovat hned čtyřikrát. Porážce nezabránil ani Jan Kovář, který se v dresu Islanders propadl do čtvrté lajny

AKTUALIZUJEME

Výsledky přípravy NHL:

Columbus - Pittsburgh 7:6,

Islanders - Buffalo 4:5 (za hosty Sobotka 0+1),

Washington - Carolina 4:5PP (za hosty Nečas 0+1, brankář Mrázek kryl 29 střel a čtyřikrát inkasoval),

Toronto - Detroit 6:2,

St. Louis - Dallas 3:1,

Colorado - Minnesota 4:3PP,

Vegas - Los Angeles 2:0.