Nečas pálil z přesilovky. Rittichovy zákroky na výhru nestačily

Otava redakční fotka
Marek Otava
20.2. 2021 6:44
NHL

Český útočník ve službách Caroliny Martin Nečas se přesilovkovým gólem podílel na výhře Hurricanes proti Chicagu 5:3. Prohru neodvrátil ani David Kämpf svou asistencí. V utkání Calgary - Edmonton pak nastoupil gólman David Rittich. Ten pustil za svá záda sice jen dva góly, jeho Flames ale i tak nestačili na Oilers.

Carolina vstoupila do zápasu lépe, když po první třetině vedla 1:0. Ve druhé části pak přidala další gól, na který ale Chicago následně dvakrát zareagovalo. Při jedné gólové akci navíc přihrával i David Kämpf.

O osudu utkání tak rozhodla třetí třetina a ví byl klíčovým mužem Martin Nečas, který nejdříve šťastnou trefou skóroval z přesilové hry. Následně v početní výhodě založil akci Niederreitera.

Definitivum pak přinesla střela do prázdné brány, na kterou už neměla význam ani následný snižující gól na 3:5 z pohledu Blackhawks.

Dominik Kubalík vyšel v tomto zápase bez bodu.

Podobně na to byli i čeští hokejisté z Detroitu - Filip Hronek a Filip Zadina, kteří schytali sedm gólů od Floridy.

Kvalitní výkon pak odvedl v bráně David Rittich, který si zapsal 23 úspěšných zákroků, jeho Calgary ale i tak nestačilo na Edmonton 1:2.