hlavně vesele

Nebuďte blbečci varuje Ledecká, koronavirovou paniku ale odmítá

Ester Ledecká pokořila další milník
Zdroj: Profimedia
Jiří Průša
Jiří Průša
7.10. 2020 20:49
Téma:

V úterý večer se Ester Ledecká na sociálních sítích vyjádřila k současné koronavirové situaci. Nabádala fanoušky, aby se zbytečně nestresovali a řídili se vlastním rozumem. Kvůli reakcím poté v úterý vydala další příspěvek v němž vysvětlila, že nechtěla nabádat lidi k nedodržování vládních opatřeních, myslela to jinak.

Poslední dobou se ozývá mnoho odborníků ze zdravotnictví, že panika kolem koronaviru je přehnaná a řada z nich sepsala otevřený dopis vládě, který mohou lidé na internetu podepisovat jako petici.


Odkaz na svém Facebooku sdílela i populární česká univerzální sportovkyně Ester Ledecká a doplnila ho i svým komentářem. "Takže aby bylo jasno, za mě je opatrnost zcela na místě, ale stres, smutek a strach rozhodně ne! Tak buďte veselí, stateční a řiďte se vlastním rozumem. Já stojím za názory předních českých lékařů a pod tohle se podepíšu," vyjádřila svůj názor.



Jenže ne všichni fanoušci její zprávu pochopili tak, jak ji zamýšlela, a pod nátlakem negativních komentářů proto vysvětlila svůj názor druhý den v dalším příspěvku.


"Jen jsem vás chtěla povzbudit, protože věřím, že to zvládnem a chtěla jsem, abyste byli veselí. Nenabádám vás, abyste se chovali jako nezodpovědní blbečci, ani abyste nedodržovali vládní opatření," vysvětlila Ledecká.



"Jediné, na co jsem chtěla upozornit je, že ve strachu a panice se řeší všechny situace hůř, než v klidu a s rozmyslem," uvedla dále olympijská šampionka v alpském lyžování i snowboardingu.



Závěrem svého příspěvku popřála všem hodně zdraví a oznámila, že si jde zase hledět svého tréninku. Při něm ji, kromě trenérů, jen těžko bude někdo kritizovat.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Arizona Coyotes - San Jose Sharks

   22:05 00:50
   00:50

   Petr Mrázek - český gólman v NHL

   01:05

   NHL: Detroit Red Wings - Carolina Hurricanes

   03:45

   Nejlepší momenty roku 2020 na Nova Sport

   09:00

   Sportovní noviny

   09:05

   NHL: New Jersey Devils - Boston Bruins

 • Nova Sport 2

  • NBA - akce měsíce

   22:55 23:05
   23:05

   NBA: San Antonio Spurs - Houston Rockets

   01:30

   Rychlá kola (1)

   02:00

   Czech rally 2020 (7)

   02:30

   Florbal: TPS - Oilers

   09:00

   Fotbal: Angers SCO - Paris Saint - Germain

Celý program