dohrání sezony

NBA zvažuje návrat v červenci, se Satyho Chicagem se ale nepočítá

Jiří Průša
Jiří Průša
Publikováno 30. 5. 2020
Téma:
NBA

Basketbalová NBA přišla s novým plánem na dohrání sezony. Hlasovat o něm budou zástupci všech klubů příští čtvrtek, ale v případě schválení se obnovení soutěže nebude týkat Tomáše Satoranského.

Konec července by mohl přinést radost všem fanouškům basketbalu. Ligový komisionář má plán, jak by se liga měla dohrát a zástupci všech klubů o něm budou příští čtvrtek rozhodovat. Do akce by šlo pravděpodobně 22 týmů.


Podle informací americké televize ESPN je ve hře několik možností formátu, ale nejpravděpodobnější je možnost s 22 týmy. Obnovená sezona by se týkala všech týmů na playoffových pozicích a také týmů, které na play off ztrácí maximálně šest výher.


Chicago Bulls, za které hraje Tomáš Satoranský, ztrácí na osmé Orlando už 8 proher, a tak by v tomto případě mělo po sezoně. Jediný kdo by na východě šel hrát a není v top osmičce jsou Washington Wizards. Na západě by se do akce s osmi nejlepšími týmy vrátila pětice týmů: New Orleans Pelicans, Phoenix Suns, Portland Trail Blazers, Sacramento Kings a San Antonio Spurs.
 Pravděpodobná je i verze, kdy by hrálo jen 20 týmů a v tom případě by šli z kola ven Wizards a Suns. Ve hře je stále i možnost, že by se sezona obnovila všem týmům, nebo pouze těm, které drží aktuálně playoffové pozice, ale větší šance se přikládají výše zmíněným variantám s 22 nebo 20 týmy.
Vedení soutěže chce v každém případě odehrát nejdříve několik zápasů základní části a teprve poté play off. Dohrávat by se mělo v Orlandu ve sportovním centru Wide World of Sports.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Eintracht Norderstedt - Bayer Leverkusen

   12:55

   Polední sportovní noviny

   13:00

   1000 mil československých

   13:15

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Olympique Marseille - AS Saint - Étienne

   09:00 10:45
   10:45

   RunTour - Olomouc

   11:00

   Czech PGA Ropice Golf Trophy

   12:00

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   14:00

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   15:45

   Běhej lesy - Jizerská

Celý program