Koronavirus a NHL

První dvě arény v NHL zavřené, klubům se doporučuje zrušit tréninky!

Radim Šimek bude hrát jako první Čech bez vlastních fanoušků
Zdroj: Profimedia
Obránce San José Radim Šimek je prvním Čechem v NHL, jehož družstvo bylo zasaženo preventivním opatřením a nebude mít na vlastním stadionu diváky.
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 12. 3. 2020
Téma:
NHL

První zápas bez diváků se chystá i v NHL. Zavřené dveře budou v Columbusu a také v San José, kde působí Radim Šimek a zraněný Tomáš Hertl. Další rozhodnutí padne v průběhu čtvrtka, případ nakaženého basketbalisty a následné uzavření NBA se stalo varovným signálem i pro nejlepší hokejovou soutěž světa.

Už i v zámoří začínají padat opatření, která mají zabránit v šíření pandemie nového typu koronaviru. Zrušení akcí s návštěvností nad 1000 návštěvníků ve státech Ohio a Kalifornie se dotklo i dvou družstev NHL.

 

Již v noci ze čtvrtka na pátek se sehraje vůbec první zápas NHL bez přítomnosti publika. Columbus bude hostit Pittsburgh a na stadionu bude panovat netradiční atmosféra. Klub se ve svém prohlášení rozhodl přijmout opatření nařízená guvernérem DeWinem. 

 

„Vstup na zápas bude omezen jen na hráče a realizační týmy, důvěryhodné mediální a vysílací partnery, k zápasu nezbytné zaměstnance klubu a arény a úředníky NHL. Utkání budou uzavřena pro veřejnost,“ píše se v oficiálním prohlášení Blue Jackets.

Duel mezi Columbusem a Pittsburghem bude první velkou ligovou sportovní akcí v Severní Americe, která bude sehrána bez účasti fanoušků.

 

San José je nyní na venkovním tripu, kde si bude moci dosyta užít fanouškovské atmosféry. Po víkendu se ale vrátí domů a tam na hráče Sharks budou zívat jen prázdná sedadla. A možná ani ta ne, ve vzduchu totiž visí i přerušení soutěže, jako v případě basketbalové NBA.

 

„NHL přijalo informaci o přerušení NBA kvůli pozitivním testům na koronavirus a pokračuje v konzultacích s odborníky na léčivé přípravky a vyhodnocuje možnosti. Ve čtvrtek očekáváme další aktualizaci,“ píše se v oficiálním prohlášení NHL.


 

Vyjádřila se i hráčská asociace. „Jsme v neustálém kontaktu s NHL, pokud jde o koronavirus a nedávné oznámení NBA. Vzájemné diskuse budou pokračovat ve čtvrtek ráno a před dalším jednáním s orgány soutěže se poradíme se samotnými hráči.“

 

Ve hře je i stejný scénář, kterým se vydala i nejlepší basketbalová soutěž světa. Další stanovisko by mělo přijít vzhledem k časovému posunu ve čtvrteční odpoledne/večer.

 

Na twitterovém účtu NHL Public Relatuons vyšla zpráva o doporučení klubům v soutěži, aby vzhledem k nejisté situaci raději nepodnikaly dopolední týmové meetingy a tréninky. To je možná první krok k extrémnímu opatření!

Z preventivních důvodů pak odložili bostonští Medvědi oslavy padesátého výročí od zisku Stanleyova poháru, které se měly konat 24. března.

 

Nebezpečí může hrozit i Čechům v nižších soutěžích. Už dříve přikročila univerzitní organizace NCAA k omezení vstupu veřejnosti na zápas. Kromě potřebných funkcionářů a zaměstnanců mohou do hlediště jen rodinní příslušníci.

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program