vysíláme živě

NBA se vrací již v noci! Všichni hráči jsou čistí. Jak to vypadá v bublině?

Téma:
NBA

Téměř pětiměsíční půst od basketbalové NBA je u konce! Koronavirem přerušený ročník se opět spouští už ve čtvrtek v noci a to v izolovaném komplexu v Orlandu a bez diváků. Vy ale o nic nepřijdete.

V "bublině NBA" v obřím resortu v Orlandu, který je velký jako 175 fotbalových plácků, se už pár dní připravuje 22 týmů. Všechny si v rámci přípravy střihly na rozehrání 3 přáteláky a zdá se, že bude na co koukat.

 

Florida má sice jedno z nejvyšších čísel nákazy koronavirem na světě, ale v bublině je asi efektivní repelent. Poslední testy byly snem pro každého epidemiologa – 690 vzorků a nula nakažených. "Ať už to začne. Tolik lidí nás chce sledovat aspoň u mobilu, tabletu, nebo televize," říká hvězda LA Lakers a živoucí legenda LeBron James.

 

 

K fungování bubliny přispívají přísná pravidla. Každý hráč má svůj pokoj a nesmí jít do jiného. K dispozici má i chytrou krabičku, která hlídá příznaky koronaviru a čip na ruce, který zase hlásí blízký kontakt a slouží jako vstupenka.

 

Stesk z odloučení od rodin hráči zahánějí rybařením, hraním golfu nebo pořádáním netradiční párty, při které rozestupy zajistí pokojové balkony.

 

 

A zatančit si nakonec může i český fanoušek. "Díky téhle výjimečné sezoně můžeme divákům nabídnout velký počet zápasů v luxusních evropských časech," říká vedoucí sportovní redakce Nova Sportu Dušan Mendel.

 

Během příštích dvou týdnů se tak můžete těšit na 11 zápasů, které startují již ve čtvrtek před půlnocí. Všechny zápasy můžete sledovat na Nova Sport a Voyo.

Související témata:
Martin Kasparides TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Ranní sportovní noviny

   09:00 09:05
   09:05

   Fotbal: Philadelphia Union - New England Revolution

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: RC Lens - FC Nantes

   12:50

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace 1

   13:00

   Polední sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Ragby: Anglie - Irsko

   09:00 10:45
   10:45

   Draft NBA 2020

   11:05

   King of the Court - Men

   11:30

   Engadin Wind - Documentary

   12:00

   Magazín Evropské ligy (4)

   12:50

   NBA - akce měsíce

Celý program