nova sport 2 noc v nba

NBA naruby! Předposlední Lakers přehráli suverénní Warriors

Los Angeles Lakers - Golden State Warriors

Jedni zámořské basketbalové NBA suverénně vládnou, druzí jsou na jejím chvostu. Dnes v noci však žádné papírové předpoklady neplatily. Los Angeles Lakers si totiž vyšlápli na lídra z Golden State a přehráli jej o sedmnáct bodů.

Chyběl snad Warriors Stephen Curry? Rozehrál se k famóznímu výkonu Kobe Bryant? Ani jedno, ani druhé, přesto se v NBA zrodilo velké překvapení. O osudu utkání hodně napověděla druhá čtvrtka, kterou Lakers vyhráli o deset bodů. Domácí táhl především Clarkson, který si připsal pětadvacet bodů. Legendární Kobe Bryant nastřílel dvanáct bodů a v poslední čtvrtině už šetřil bolavé rameno a podporoval své spoluhráče jen z lavičky.

Na druhé straně si vybral slabší den nejen Stephen Curry, ale i jeho spoluhráči. I přes pouhých osmnáct bodů se totiž Curry stal nejlepším střelcem Warriors v zápase. Sečteno a podtrženo, Lakers připravili Golden State teprve šestou porážku v sezóně, zatímco sami se z výhry radovali potřinácté ze čtyřiašedesáti utkání.

Milwaukee Bucks - Oklahoma City Thunder - 96:104 (Antetokounmpo a Parker 26 - Durant 32)

Los Angeles Lakers - Golden State Warrirors - 112:95 (Clarkson 25 - Curry 18)

Memphis Grizzlies - Phoenix Suns - 100:109 (Conley 22 - Booker 27)

Denver Nuggets - Dallas Mavericks - 116:114 po prodloužení (Faried 25 - Nowitzki 30)

Detroit Pistons - Portland Trail Blazers - 123:103 (Jackson 30 - Lillard)

Miami Heat - Philadelphia 76ers - 103:98 (Wade a Dragic 23 - Smith 21)

Toronto Raptors - Houston Rockets - 107:113 (Scola 21 - Harden 40)