konečně basket

NBA je zpátky! Utah porazil Pelikány, Lakers vyhráli v derby s Clippers

LeBron James v souboji s Reggiem Jacksonem
31.7. 2020 8:49

Po dlouhé koronavirové pauze je konečně zpátky také basketbalová NBA. Tam se před play-off hrají ještě zápasy základní části. V první hrací den se představily pouze 4 týmy a vítězství si připsali Utah Jazz a Los Angeles Lakers.

Fanoušci basketbalu se konečně dočkali, NBA je zpátky. A hned první dva zápasy přinesly velké drama až do posledních vteřin, oba zápasy totiž skončily rozdílem jediného koše.

Nejprve si zahráli New Orleans Pelicans s Utahem Jazz. První čtvrtinu povětšinou vedl Utah, ale v druhé části šli Pelikáni do trháku, vytvořili si až šestnáctibodové vedení. Ve třetí čtvrtině New Orleans drželo přibližně desetibodový náskok, ale v poslední části se do toho Utah opřel.

Tým ze Salt Lake City postupně stahoval náskok a v závěru přebral vedení, které nakonec udržel a o dva body vyhrál. Pod košem tradičně dominoval Rudy Gobert, který nastřádal 12 doskoků, nejlepšími střelci byli Brandon Ingram z New Orleans a Jordan Clarkson z Utahu, oba nastříleli 23 bodů.

Poté se odehrálo očekávané derby dvou celků z Los Angeles. Lakers dali první koš a Clippers se v první polovině zápasu vůbec nedostali do vedení. To se změnilo až ve třetí čtvrtině, kdy se Clippers dostali až do jedenáctibodového trháku, ale dvanáctiminutovku zakončili s vedením o pouhý bod.

Poslední část pak patřila znovu Lakers. Ti prakticky celou dobu vedli a za stavu 101:101 rozhodl o vítězství posledním košem LeBron James. Nejbodovější v zápase byl Jamesův spoluhráč Anthony Davis, který nastřílel 34 bodů.