mistrovský počin

Návraty do minulosti: Jágr rozhodně nekouřil Spartu poprvé!

Jaromír Jágr znovu kouřil Spartu
Zdroj: profimedia.cz/koláž tn.cz
Jaromír Jágr znovu kouřil Spartu
Téma:

Jágr je zase zpátky. Všichni si toho museli všimnout. Dva góly, dvě nahrávky, prostě grandiózní návrat. A jak sám říká, prý ten mistrák na Spartě odchodil. Provokace? Spíš ne. Spíš taková typická Jágrova mluva. Mimochodem, Spartu Jaromír nekouřil poprvé.

Dřív to býval častý jev, že Jaromír Jágr zapisoval třeba čtyři body na zápas. Jenže s rostoucím věkem to samozřejmě bylo těžší. Ale velké zápasy legendární 68 opravdu občas umí.


Pamatujete na jeho první zápas za Dallas? Když přišel do nepříliš populárního klubu, lidé si ťukali na čelo. Jenže pak se stalo něco, nad čím všichni kroutili hlavou. Dva góly, dvě nahrávky a díky Jágrovi vyhrál Dallas nad Phoenixem 4:3.


V neděli ve vyprodané O2 areně to byl podobný Jágr. Po pauze, z ničeho nic. A jak sám povídal, vlastně z nouze. Hrál prý jen proto, že Kladno mělo velkou marodku. Ve 47 letech ale ukázal, že když mu to lepí, dokáže rozhodovat. Impozantní výsledek 8:4 byl i jeho prací.


Mimochodem, to uměl už před 30 lety. Na sociálních sítích se objevil článek z dobového tisku. „Jágr kouří Spartu“, psal reportér Daniel Pacek 3. března 1990 pro tehdejší Mladou Frontu. Tehdy to byl jeho první hattrick v kariéře.


Tenkrát osmnáctiletý Jaromír, kterému na druhém křídle dělal společnost další naganský hrdina Martin Procházka, nasázel Spartě hattrick. „Drzým bekhendem vykouřil nejen Břízu, ale i celou značně podrážděnou Spartu,“ popisovaly tehdejší dění na kladenském stadionu noviny. Sparta pak sice semifinálovou sérii s Poldi Kladno zvládla, ale Jágrův počin se nezapomněl.


Mimochodem, Jágr kouřil Spartu i v dalších letech a právě v době výluky v roce 2012 nasázel pražskému klubu další hattrick. Tehdy už čtyřicetiletý Jágr 28. října řídil vítězství 5:1. Po půlce sezony pak odcházel právě do již zmiňovanému Dallasu.


Poslední kouření Sparty proběhlo v O2 areně, která tentokrát nebyla vyprodaná a na začátku si dokonce Jaromír musel vyslechnout pískot tribun. Z oblíbeného Jaromíra se totiž během několika týdnů stal pro mnohé neoblíbeným a to kvůli názoru na uzavření extraligy.


Jágrova odpověď však byla mistrovská. Dva góly, dvě nahrávky ve 47 letech, tomu se musí opravdu zatleskat a poklonit se.

ram TN.cz
 

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Finálová série Stanley Cupu 2010

   21:05 23:00
   23:00

   Hokej: NHL - v hlavní roli Češi

   23:15

   Večerní sportovní noviny

   23:20

   Finále Východní konference NHL 2019

   01:10

   NHL: David Pastrňák - český gólostroj

   01:25

   Basketbal: LeBron James - NEJ akce 2015 - 2020

 • Nova Sport 2

  • UFC: Jorge Masvidal

   22:05 01:55
   01:55

   UFC Reloaded (29)

   03:00

   UFC Fight Night: Woodley vs. Burns

   09:00

   Fotbal: DFB - Pokal Finále 2018: Bayern Mnichov - Eintracht Frankfurt

   10:50

   UFC Reloaded (29)

   11:50

   FIVB Beach Volleyball - Tokio

Celý program