mistrovský počin

Návraty do minulosti: Jágr rozhodně nekouřil Spartu poprvé!

Jaromír Jágr znovu kouřil Spartu
Zdroj: profimedia.cz/koláž tn.cz
Jaromír Jágr znovu kouřil Spartu

Jágr je zase zpátky. Všichni si toho museli všimnout. Dva góly, dvě nahrávky, prostě grandiózní návrat. A jak sám říká, prý ten mistrák na Spartě odchodil. Provokace? Spíš ne. Spíš taková typická Jágrova mluva. Mimochodem, Spartu Jaromír nekouřil poprvé.

Dřív to býval častý jev, že Jaromír Jágr zapisoval třeba čtyři body na zápas. Jenže s rostoucím věkem to samozřejmě bylo těžší. Ale velké zápasy legendární 68 opravdu občas umí.


Pamatujete na jeho první zápas za Dallas? Když přišel do nepříliš populárního klubu, lidé si ťukali na čelo. Jenže pak se stalo něco, nad čím všichni kroutili hlavou. Dva góly, dvě nahrávky a díky Jágrovi vyhrál Dallas nad Phoenixem 4:3.


V neděli ve vyprodané O2 areně to byl podobný Jágr. Po pauze, z ničeho nic. A jak sám povídal, vlastně z nouze. Hrál prý jen proto, že Kladno mělo velkou marodku. Ve 47 letech ale ukázal, že když mu to lepí, dokáže rozhodovat. Impozantní výsledek 8:4 byl i jeho prací.


Mimochodem, to uměl už před 30 lety. Na sociálních sítích se objevil článek z dobového tisku. „Jágr kouří Spartu“, psal reportér Daniel Pacek 3. března 1990 pro tehdejší Mladou Frontu. Tehdy to byl jeho první hattrick v kariéře.


Tenkrát osmnáctiletý Jaromír, kterému na druhém křídle dělal společnost další naganský hrdina Martin Procházka, nasázel Spartě hattrick. „Drzým bekhendem vykouřil nejen Břízu, ale i celou značně podrážděnou Spartu,“ popisovaly tehdejší dění na kladenském stadionu noviny. Sparta pak sice semifinálovou sérii s Poldi Kladno zvládla, ale Jágrův počin se nezapomněl.


Mimochodem, Jágr kouřil Spartu i v dalších letech a právě v době výluky v roce 2012 nasázel pražskému klubu další hattrick. Tehdy už čtyřicetiletý Jágr 28. října řídil vítězství 5:1. Po půlce sezony pak odcházel právě do již zmiňovanému Dallasu.


Poslední kouření Sparty proběhlo v O2 areně, která tentokrát nebyla vyprodaná a na začátku si dokonce Jaromír musel vyslechnout pískot tribun. Z oblíbeného Jaromíra se totiž během několika týdnů stal pro mnohé neoblíbeným a to kvůli názoru na uzavření extraligy.


Jágrova odpověď však byla mistrovská. Dva góly, dvě nahrávky ve 47 letech, tomu se musí opravdu zatleskat a poklonit se.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 23:15 01:05

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   01:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

   03:45

   NHL – akce měsíce

   04:05

   NHL: Vancouver Canucks - St. Louis Blues

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Montreal Canadiens - Washington Capitals

 • Nova Sport 2

  • 23:20 02:10

   UFC Fight Night: Blaydes vs. Dos Santos

   02:10

   Fotbal: Malta Cup - Utkání o bronz

   03:50

   Fotbal: Olympique Lyon - Toulouse FC

   09:00

   Fotbal: Malta Cup - Finále

   10:45

   Ligue 1 Highlights (21)

   11:45

   NBA: Vzpomínka na Kobyho Bryanta

Celý Program