zpátky na trůn

Návrat ve velkém stylu! Andy Ruiz Jr. dostal nabídku na titul WBA

David Chmátal
David Chmátal
Publikováno 5. 8. 2020
Téma:
box

Historicky první mexický šampion těžké váhy Andy Ruiz Jr. má po ztrátě titulů a dlouhé odmlce novou nabídku na světový pás. Manuel Charr třicetiletému boxerovi hodil rukavici na zápas o regulérní titul WBA.

 Ruiz Jr. (33-2) na sebe upoutal veškerou pozornost, když v červnu 2019 z pozice náhradníka sesadil úřadujícího krále asociací WBA, IBF, WBO a IBO Anthonyho Joshuu (23-1). Avšak britský boxer mu porážku vzápětí vrátil a po Ruizovi se slehla zem.Po prohře a ztrátě titulů přiznal ztrátu motivace. Neunesl úspěch prvního duelu a na obhajobu netrénoval. Po prohře se rozešel s dlouholetým trenérem Mannym Roblesem a nad jeho budoucnosti vysel velký otazník.Nakonec plnoštíhlý boxer, který nakrátko uchvátil svět, našel cestu zpět. Spojil síly s Eddym Reynosem, bývalým trenérem Canela Alvareze, a fanouškům na sociálních sítích pravidelně sdílí svou transformaci a cestu za comebackem.

Tu mu nyní nabídl Manuel Charr (31-4), který od zisku regulérního titulu WBA v roce 2017 čeká na vhodnou příležitost pro obhajobu. „Můj promotér (Erol Ceylan) příští týden poletí do USA a doufám, že se s Ruizovým týmem domluví a zápas se uskuteční,“ řekl šampion pro Sky Sports.

Ruiz Jr. jednal o možném zápasu s Chrisem Arreolou, ale nový vyzyvatel je přesvědčen, že jeho nabídku nelze odmítnout. Jde přeci o titul.


„Když vám někdo nabídne světový titul, řeknete ano nebo ne? Jsem připravený a snad se tento zápas stane. Jestli chce (Ruiz Jr.), pojďme bojovat. Klidně risknu svůj pás. Nepotřebuji lehké soupeře, “
pokračoval Charr.Nicméně v cestě k vytouženému duelu stojí předchozí dohoda s prozatímním šampionem Trevorem Bryanem (20-0), ale pro tuto komplikaci má Charr odpověď: „Nikdo mi nemůže stát v cestě, jsem světový šampion.“Ruiz Jr. je v žebříčku WBA na páté pozici, po výhře nad Joshuou na krátkou dobu získal pás super-šampiona, který dnes opět drží Joshua. Nejcennější titul boxer získá v momentě, kdy k pásu WBA přidá i některý z dalších světových titulů. V takovém případě se o druhý, regulérní titul utkají žebříčkově dva nejvýše postavení ranaři.

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Fotbal: Eintracht Norderstedt - Bayer Leverkusen

   12:55

   Polední sportovní noviny

   13:00

   1000 mil československých

   13:15

   MotoGP - VC Emilia - Romagna (trénink Moto3)

 • Nova Sport 2

  • RunTour - Olomouc

   10:45 11:00
   11:00

   Czech PGA Ropice Golf Trophy

   12:00

   NBA: Boston Celtics - Miami Heat

   14:00

   NHL: New York Islanders - Tampa Bay Lightning

   15:45

   Běhej lesy - Jizerská

   15:55

   Ötztal Cycle Marathon - 40 year anniversary

Celý program