Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 22. 9. 2018
hokej Comeback

Návrat na scénu? Réway restartuje zpackanou kariéru ve třetí lize

Martin Réway
Zdroj: Profimedia

Hodně se toho o něm namluvilo, nikdy ale pořádně neprorazil. Může za to jeho zdravotní stav, ale i přístup k hokeji a životu samotném. V zámoří to Martinu Réwayovi nevyšlo kvůli problémům se srdcem, teď se pokusí restartovat kariéru tam, kde ji začal. Ve třetí slovenské lize.

Ve Spartě byl vyhlášen nováčkem roku. Přes Švýcarsko to vzal do zámoří, kde ho draftovala Carolina. Nebýt problémů se srdcem, mohl být dnes spoluhráčem Martina Nečase. Od hokeje měl roční pauzu a poté se vrátil do Evropy. Další štací byl Slovan Bratislava. Ani tam se ale nechytil a přišel na řadu Hradec Králové.


Tam ale neodehrál ani jeden zápas. Klub s ním rozvázal smlouvu ještě před začátkem sezony. Mohlo za to i zranění nohy. „Pokud mi nechtěli dát dva týdny na vyléčení nohy, o čem mluvili všichni doktoři i fyzioterapeut, asi by byla blbost mě v klubu držet, abych dál trénoval. Nemůžu ovlivnit to, co klub chce. Chtěli po mně, abych hrál zápasy, ale to zkrátka nešlo, takže by nemělo smysl v tom pokračovat,“ řekl o konci v Mountfieldu pro deník Sport.


A tak je na čase naprostý restart. „V sobotu proti Partizánskému už s novou posilou,“ stojí pod fotkou Martina Réweye na facebooku klubu, kde by to málokdo očekával. Klubu MŠK Hviezda Dolný Kubín.


Zde hrál Réway už mezi lety 2008 a 2010 a během 39 zápasů nasbíral neskutečných 90 bodů. A fanoušci na to nezapomínají a těší se, až ho ve svém klubu uvidí hrát. „Vloni jsem ho viděl hrát za Slovan a musím říct, že jeho přehled ve hře, schopnost předvídat i technika s hokejkou jsou na skutečně precizní úrovni,“ přeje úspěšný restart v komentářích jeden z fanoušků.


„Chodil jsem kvůli němu na hokej do Holešovic a budu jezdit i do Kubína,“ píše další. Našli se ale i takoví, kterým přijde celý přestup jako výsměch. „Níž už nemohl klesnout,“ kritizuje Réwayův krok jeden z rýpalů.


„Propil se až do třetí ligy,“ dělá si srandu ze Slovákovy životosprávy další. Jedno je jasné. Třiadvacetiletého hokejistu ještě chuť k hokeji neopustila.

hp TN.cz