Publikováno 16. 7. 2015
Návrat UFC

Návrat legendy? Emelianenko projevil zájem opět zápasit.

Emelianenko
Zdroj: Jon Kopaloff / Getty Images North America
Témata:

Éra těžkých vah je v současné době trochu na ústupu. Diváci si totiž za poslední roky našli cestu i k vahám nižším. Jedno jméno je však schopno celý kurz změnit a opět přilákat nespočet diváků na jeho zápasy. Není jím totiž nikdo jiný než největší ruská hvězda MMA.

V lednu jsme mohli vidět návrat Andersona Silvy do Oktagonu, jakožto nejlepšího bojovníka v historii. Nicméně řada lidí si myslí, že toto prvenství patří „poslednímu císaři“, Fedoru Emelianenkovi. Tento Rus ve svých nejlepších letech ničil v organizaci Pride jedno velké jméno za druhým. Za 8 let neporazitelnosti dokázal zvítězit například nad zápasníky jako jsou Mirko Cro Cop, Antônio Rodrigo Nogueira, Mark Coleman nebo Marka Hunta.

 


UFC se nikdy nepodařilo Emelianenka dostat pod jejich kontrakt, ale nyní se objevuje nová šance. Jedním z důvodů je, že jeho přemožitel, který ukončil jeho vítěznou šňůru, je nyní v UFC šampionem. Řeč je o Fabriciovi Werdumovi. Toto jméno však není jediné, které by pro „posledního císaře“ bylo velmi lákavé. Na mysli přichází odvety s Huntem nebo Cro Copem. Nicméně divácky nejlákavější by byl zřejmě zápas s Velasquzem. Jelikož všichni doufali, že se tito dva jednou střetnou.

 


Nyní se tedy Emelianenko chce vrátit. Poslední dobu se udržoval v kondici a po fyzické stránce se cítí velmi dobře bez jakýchkoli zranění.

 

 
Můžeme se tak těšit na velké věci a především, zda ho již konečně uvidíme v UFC. Pokud chce ty nejlepší zápasy, musí logicky jeho kroky směřovat sem a my se můžeme jen těšit a hádat, kdo se stane jeho prvním protivníkem.

 

Lukáš Zduba TN.cz