opět na lavičce

Vrátí se k trénování? Gretzky dostal unikátní nabídku

Wayne Gretzky jako trenér Phoenixu.
Zdroj: Profimedia
Wayne Gretzky jako trenér Phoenixu.
Téma:

Bývalý geniální kanadský hokejista Wayne Gretzky má šanci vrátit se na trenérskou židli. A to ne jen tak ledajakou. Dostal totiž nabídku trénovat tým javorových listů na prosincovém Spenglerově poháru, který se koná ve Švýcarsku.

Nejproduktivnější hráč NHL všech dob působil jako trenér naposledy před deseti lety, když trénoval Phoenix (nyní Arizona) Coyotes. Po čtyřech sezonách však sám odstoupil. Nyní má však na stole velice zajímavou nabídku, která by ho mohla přimět se vrátit zpátky. Gretzkého totiž oslovil generální manažer kanadského týmu Sean Burke, aby trénoval národní tým.


„Bylo milým překvapením, když mi Sean zavolal. Poděkoval jsem mu a nadchlo mě to. Tým Kanady je vždycky speciální a Spenglerův pohár je zase nejstarší turnaj, který známe. Beru to jako opravdu krásnou poctu," sdělil své pocity pro sportovní web The Athletic bývalý hráč Edmontonu, se kterým získal čtyři Stanley Cupy.


 

Wayne Gretzky však zároveň zatím nesdělil, jestli tuto lákavou nabídku přijme. „Řekl jsem mu, že potřebuju nějaký čas, abych si to promyslel. Jediný problém je v tom, že se turnaj uskuteční během vánočního období. Proto je to náročné rozhodnutí," dodal Gretzky, který u týmu javorových listů už v minulosti působil, a to jako generální manažer týmu Kanady na zimních olympijských hrách v roce 2002 a 2006.Pokud by však osmapadesátiletý Kanaďan na nabídku skutečně kývl, musel by se jako trenér kanadského týmu připravit i na extraligový Třinec, který bude jako český mistr na Spenglerově poháře figurovat. Ve skupině pak mají oba soupeři ještě švýcarský Davos.
 

mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

   17:00 18:45
   18:45

   NHL News

   19:00

   Odpolední sportovní noviny

   19:05

   Fotbal: Montpellier HSC - AS Monaco

   20:45

   Překvapení evropského fotbalu (2)

   21:00

   Večerní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Basketbal: Keravnos - JDA Dijon

   17:00 18:35
   18:35

   Element (431)

   18:45

   Freeride Documentary - MISSION ANTARCTICA

   19:15

   NHL: Ottawa Senators - Winnipeg Jets

   21:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Nîmes Olympique

   22:45

   Basketbal: Bakken Bears - Iberostar Tenerife

Celý program