Emotivní zpověď

Počká ještě rok? Chtěla jsem po Tokiu miminko, přiznává Nausch Sluková

Markétě Nausch Slukové zkřížilo odložení her plány.
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 25. 3. 2020
Téma:

Odklad olympijských her komplikuje sportovcům nejen jejich závodní snažení, ale také rodinný život. Velkou ránou je odklad her pro českou beachvolejbalovou reprezentantku Markétu Nausch Slukovou, která musí o rok posunout založení rodiny.

Markéta Nausch Sluková se v září roku 2016 vdala za svého trenéra Rakušana Simona Nausche. "Maki" se k tomuto kroku odhodlala po olympiádě v Riu, kde nastoupila s Barborou Hermannovou.

 

Po dalších, již třetích, olympijských hrách měla v plánu další krok v osobním životě. Založit rodinu. To však nyní musí chvíli počkat. "Momentálně trochu vstřebávám fakt, že je olympiáda opravdu odložená. Doufala jsem v to, že se nám kvalifikace do Tokia podaří, že se nám Tokio podaří, pak jsem měla v plánu založit rodinu," odpověděla na dotaz o budoucnosti Maki.

"Pro mě je to veliká čára přes rozpočet, trošičku s tím bojuju. Na jednu stranu je to zklamání, jsem člověk, co má rád nějaký plán a vizi, a najednou je to z týdne na týden všechno jinak. Na druhou stranu cítím pořád tu obrovskou motivaci, vášeň a zapálení do sportu – Tokio bych strašně chtěla, a pokud to znamená všechny plány, co jsem měla, odložit o rok, tak to tak bude," tvrdí dál cílevědomá hráčka, která na olympiádě v Londýně 2012 vybojovala ješ po boku "Kiki" Kolocové senzační páté místo.

 

I když jí odklad olympiády výrazně překopal plány, jedenatřicetiletá rodačka z pražského Radotína přeložení her chápe. "Ke mně se informace o tom, že se olympiáda definitivně o rok odkládá, dostala s několikahodinovým zpožděním, protože se momentálně nacházím v Los Angeles, takže jsem se probudila do téhle novinky. Musím říct, že to pro mě není šok nebo velké překvapení. Vnímám to tak, že se nacházíme v celosvětové krizi a trvat na tom, aby se olympiáda konala v původním daném termínu, to si myslím, že by opravdu nebylo rozumné.“

 

Společně s Barborou Hermannovou to mají aktuálně těžké. Každá jsou na jíném kontinentu. Zatímco "Maki" zůstala v Americe, její spoluhráčka odletěla za rodinou do Česka. 

 

TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program