Aktualizováno 15.10. 2015 14:57
nhl kuriózní absence

Nauč se hodiny! Ovečkin zaspal trénink, za trest nehrál

Alexandr Ovečkin
Zdroj: NHL media

I velká hvězda může udělat školáckou chybu. Kapitán hokejistů Washingtonu Alexandr Ovečkin nenastoupil k úternímu utkání NHL, oficiálně z osobních důvodů. Brzy však vyšla najevo skutečná příčina. Hráč si špatně nastavil budík, zaspal trénink a kouč ho za trest nepostavil.

Alexandr Ovečkin vynechal úterní utkání se San Jose z osobních důvodů. Tak znělo první oficiální vyjádření z úst washingtonského kouče Barryho Trotze. Na středečním tréninku uvedli lodivod Capitals i sám hráč informace na pravou míru - ruský útočník prostě zaspal.


"Včera jsme měli před zápasem, tak jsme z toho nechtěli dělat velkou vědu,"
vysvětloval své 'mlžení' Trotz.


Aby bylo jasno, Ovečkin se nedostavil pozdě k večernímu střetnutí, nýbrž k dopolednímu tréninku. Ale hvězda-nehvězda, kapitán-nekapitán, pravidla jsou ve Washingtonu nastavena jasně. Zmeškáš přípravu, nezahraješ si.

 
Kdyby trojnásobný držitel Hartovy trofeje používal budík starého typu (s ručičkami), nic podobného by se mu stát nemohlo. Ukázalo se totiž, že důvodem jeho pozdního vstávání z postele bylo, že si nastavil alarm na 8:30 PM místo AM, tedy až na večer.


"Udělal jsem chybu, proto jsem nehrál,"
uznává Ovečkin, jehož obvyklá absence během sezóny obvykle činí jeden až tři zápasy. Capitals bez svého lídra podlehli Žralokům 0:5.
 

nhlnews.cz