Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

oh 2018 jasný postoj

NATRUC do Koreje nejedu, říká čistá hvězda. Chce spravedlnost

Olga Grafová
Zdroj: Profimedia
Olga Grafová

Olga Grafová, nejlepší ruská rychlobruslařka a dvojnásobná bronzová medailistka z poslední olympiády v Soči odmítla startovat na ZOH v Pchjongčchangu. Ač sama zákaz nemá, chce dát jasně najevo svůj nesouhlas s verdiktem MOV, který zakázal start jejích reprezentačních kolegů.

Zprvu byla Grafová rozhodnutá na olympiádu odjet. "Do této sezóny jsem vkládala velké naděje. Záměrně jsem se připravovala především na stíhací závod. S velkým opovržením jsem přijala fakt, že musíme startovat pod neutrální vlajkou, ale byla jsem připravena hájit čest naší země i za takových diskriminačních a ponižujících podmínek," komentovala své prvotní pocity na svém facebookovém profilu.


Vzhledem k ruské dopingové aféře bude z 500 ruských sportovců startovat pod neutrální vlajkou na olympiádě v Koreji jen 168. A to byla pro Grafovou, věřící v nevinu svých kolegů, ta největší rána.


"Dozvěděla jsem se, že více jak polovina závodníků z našeho týmu nesmí startovat. Mezi nimi jsou i mí parťáci z týmu, o jejichž čistotě nepochybuji. A protože nemůžeme bojovat o stupně vítězů ve stíhacím závodě, vzdávám se účasti na olympiádě," vysvětluje Grafová a zároveň děkuje svým fanouškům za podporu a pochopení.


"Zákaz startu takovým světovým lídrům jako je Pavel Kuližnikov, Denis Uskov, Victor Ahn a další ruští sportovci, pro mě nemá obdoby. Doufám, že spravedlnost zvítězí a závodníci se budou moci vrátit a bojovat za svá práva," dodala rozhořčeně.


Grafová stála na stupních vítězů v individuálním závodě naposledy před dvěma roky v soutěži Světového poháru. Stíhací závod týmů tak byl jediným, ve kterém mohla Grafová rozumně pomýšlet na olympijskou medaili.

 

aka TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 13:00 15:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   15:00

   Ragby: Exeter Chiefs - Northampton Saints

   16:45

   Fotbal: LA Galaxy - Colorado Rapids

   18:35

   NHL News

   18:50

   Odpolední Sportovní noviny

   18:55

   Házená: TVB 1898 Stuttgart - SG Flensburg - Handewitt

 • Nova Sport 2

  • 13:00 14:45

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   Element (388)

   15:00

   UFC Main Event (3)

   15:50

   Fotbal: AS Monaco - Amiens SC

   17:30

   FIVB Beach Volleyball - Itapema

   19:20

   Sportovní originály - 180 s Darylem Gurneym

Celý Program