hokej frustrace z výsledku

Neuznaný gól Slováků rozčílil fanoušky! Co si myslí experti?

Tomáš Tatar překonává Matta Murrayho
Zdroj: profimedia.cz
Tomáš Tatar překonává Matta Murrayho
Téma:

Slovenští hokejisté na světovém šampionátu podlehli 5:6 Kanadě a fanoušci to po zápase nebyli schopni rozdýchat. Vadil jim totiž moment z 33. minuty, kdy rozhodčí za stavu 4:4 neuznali gól Tomáše Tatara.

Slováci odehráli s Kanadou vyrovnané utkání. Dvakrát v zápase vedli o dvě branky. Nejprve 2:0 a poté i 4:2. Nicméně zámořský výběr pokáždé dokázal srovnat.

Pak ale přišla situace z 33. minuty, jejíž výsledek budí u slovenských fanoušků velký pocit křivdy. Útočník Tomáš Tatar z dorážky překonal Matta Murrayho. Jemu ale bránil v lepším zákroku na brankovišti stojící Richard Pánik. Kouč Kanady Alain Vigneault tak zkusil Coach Challenge a rozhodčí po zhlédnutí opakovaných záběrů gól odvolali.

Na inkriminovaný moment jsme se zeptali zkušených komentátorů Nova Sport."Problém je, že v některém zápase tohle platí a v některém ne," řekl Roman Jedlička, který hokej komentuje přes 10 let.
 

Naopak jeho kolega slovenský komentátor Jožo Havrilla má trochu jiný názor. "Pánik narazil do Murrayho mimo brankoviště. Narazil, protože byl v pohybu a zaklesněný s Kanaďanem. Gól platit měl. Takových kontaktů je poměrně dost...." 

"Bylo to na hraně. Pánikův úmysl znepříjemnit Murraymu zákrok bych neposuzoval tak přísně," dodal Havrilla, který komentuje hokej přes 20 let.

Slováci byli Kanadě vyrovnaným soupeřem a kouč Craig Ramsay byl na své svěřence velmi hrdý. "Nejsem šťastný za výsledek, ale na kluky jsem maximálně hrdý. Hlavně ve třetí třetině ukázali, že odmítají prohru. Také jsme se vyrovnali s atmosférou a ukázali mentální odolnost."

Anketa

Měl být gól Tomáše Tatara uznán?

Hlasovalo 760 lidí.

Nicméně gól Marka Stonea v čase 59:58 rozhodl o výhře Kanady a Slovákům zbyly oči pro pláč.

mm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 02:00 05:00

   Basketbal: NBA All - Star Game 2020

   09:00

   Ranní sportovní noviny

   09:05

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Caro North - Expedition Antarctica

   11:30

   Házená: Füchse Berlín - SC Magdeburg

 • Nova Sport 2

  • 01:05 03:45

   NHL: Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs

   09:00

   Fotbal: Girondins Bordeaux - Dijon FCO

   10:45

   SkiTour 2020 - Orlický maraton

   10:55

   UFC Reloaded (14)

   11:45

   UFC Reloaded (15)

   12:35

   Truck Racing Magazine - Dakar 2020

Celý Program