petr mrázek jednička NHL

Fantom Mrázek kraluje statistikám! Dosáhne na Vezinovu trofej?

Zdroj: TV Nova

Už se o tom před několika týdny spekulovalo. Petr Mrázek kandidátem na zisk Vezinovy trofeje pro nejlepšího gólmana NHL? Tohle spojení teď nabírá čím dál víc na reálnosti. A pokud si opora Detroitu udrží stávající formu, může dokonce patřit největší favority. Teď se navíc vyšvihl do čela brankářských statistik zámořské soutěže!

Ne, Mrázek vůbec nepřipomíná gólmana, který v NHL svou první sezonu. Právě naopak. Svými stabilními výkony se neustále říká o pozornost fanoušků, médií i expertů. A výjimkou nebyl ani poslední zápas proti diviznímu konkurentovi z Floridy s Jaromírem Jágrem.


A právě proti legendární 68 se Mrázek ukázal v tom nejlepším světle. Jágrovu střelu fantasticky zneškodnil lapačkou. Stejně si na 23letém gólmanovi vylámaly zuby i ostatní útočné hvězdy Floridy. Pochytal všech 23 střel soupeře a po závěrečné siréně se mohl radovat ze čtvrté nuly v sezoně.„Hráli jsme skvěle v oslabení, to je jeden z hlavních důvodů, proč jsem vychytal nulu,“ přiznal Mrázek, který měl nejvíc práce druhé polovině zápasu. „Za prvních pětadvacet třicet minut na mě šlo asi jen pět střel,“ dodal český gólman, který si připsal jubilejní dvacáté vítězství v NHL.


Mrázek se navíc po dalším mimořádně vydařeném večeru vyšplhal do čela brankářských statistik zámořské soutěže. V průměru branek na zápas je s číslem 1,97 vůbec jediným gólmanem, který se dostal pod hranici dvou obdržených gólů. S 93,3% pak rodák z Ostravy vládne i tabulce procentuální úspěšnosti.

Mrázek lídrem statistik
Zdroj: nhl.com Mrázek lídrem statistik


Není tedy divu, že už se vůbec nemluví o Mrázkově boji o pozici týmové jedničky. Tohle téma je už zapomenuto, není už prostě na pořadu dne. Mladý fantom totiž zastiňuje kromě bývalé jedničky Jimmyho Howarda i ofenzivní hvězdy v čele s kapitánem Henrikem Zetterbergem či Pavlem Dacjukem.

Petr Mrázek
Zdroj: ČTK/AP Petr Mrázek


Mrázek drží ambice Detroitu hodně vysoko a fanoušci už ho pomalu spojují s jinou českou legendou, která hájila branku „Rudých křídel“ – Dominikem Haškem. Všímají si, že má stejně jako olympijský vítěz z Nagana vítěznou povahu. „Má neuvěřitelný potenciál dostávat se do sestřihů nejlepších zákroků. Jeho agresivní styl ho občas nutí vytáhnout spektakulární zásah, který dokáže předvést díky své flexibilitě a výbušnosti,“ přidal další Mrázkovu přednost Kevin Woodley, redaktor NHL.com.


Jestli si Mrázek současnou formu udrží, v boji o Vezinovu trofej pro nejlepšího gólmana NHL by rozhodně nebyl bez šancí. Půjde ve šlépějích legendárného „Dominátora“, který prestižní trofej dostal celkem šestkrát?
 

pha TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 01:05 03:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   03:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   06:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   07:45

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   09:00

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

   10:15

   FIVB Beach Volleyball – JinJiang

 • Nova Sport 2

  • 01:00 02:35

   Házená: SC Magdeburg - VfL Gummersbach

   02:35

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   09:00

   Fotbal: Olympique Marseille - Montpellier HSC

   10:45

   Element (388)

   11:00

   Fotbal: Vancouver Whitecaps FC - FC Dallas

   12:45

   Nova Cup 2019 – Stolové hory

Celý Program