Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

fotbal Tragédie

Nastal nejhorší scénář! Nouri má po kolapsu poškozený mozek

Abdelhak Nouri
Zdroj: Twitter
Abdelhak Nouri

Tohle určitě fotbalová veřejnost slyšet nechtěla. Mladík Ajaxu Abdelhak Nouri zkolaboval minulý týden v přátelském zápase s Werderem Brémy. Jeho stav byl sice po včasném zákroku stabilizovaný, ale klub teď přišel se zdrcující zprávou. 20letý fotbalista utrpěl trvalé poškození mozku.

Nouri se skácel k zemi v 17 minut před koncem přípravného zápasu s bundesligovými Brémami. Přivolaní lékaři talentovaného záložníka úspěšně oživovali a i Amsterdam přišel den poté se zprávou, že Nouriho srdce se zdá být i po zástavě naprosto v pořádku a funguje normálně.

Jenže to se nedá říct o druhém životně důležitém orgánu fotbalisty narozeném v roce 1997. Kolaps zapříčinil, že má mladý Nizozemec s marockými kořeny trvale poškozený mozek.

 
"Je to nejhorší možná zpráva. Cítíme nesmírně s jeho rodiči, sourozenci a jinými příbuznými. Jejich utrpení je nemožné popsat,“ řekla legenda Ajaxu a bývalý brankář Man Utd Edwin van der Sar. "Abdelhak je obrovský talent, ale bohužel se nikdy nedozvíme, jak daleko by to tahle hvězda dotáhla, kdyby se tohle nestalo,“ dodal.

Spoluhráče Václava Černého teď čeká převoz do nemocnice doma v Amsterdamu, kde podstoupí další vyšetření. Byl by ale zázrak, kdyby si 20letý mladík ještě někdy kopnul do míče.

dm TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 12:30 13:00

   Major League Soccer Highlights (12)

   13:00

   Polední Sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Orlando City SC - FC Cincinnati

   14:45

   RunTour – Brno

   15:00

   Fotbal: Paris Saint - Germain - Dijon FCO

   16:45

   Moto GP - VC Francie (závod Moto3)

 • Nova Sport 2

  • 11:00 13:00

   UFC Fight Night: Dos Anjos vs. Lee

   13:00

   NBA: Toronto Raptors - Milwaukee Bucks

   15:00

   Barcelona Spartan Race

   15:30

   Ultra Pirineu - Trailrunning

   16:00

   Off-road Maraton (2)

   16:20

   Czech rally 2019 (2)

Celý Program