Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 2. 8. 2018
kauza nečekaný distanc

Nasri se odvolal proti dopingu. A trest mu ještě o půl roku navýšili!

Samir Nasri a Tomáš Rosický
Zdroj: Profimedia
Samir Nasri a Tomáš Rosický

Samir Nasri je smolař. Bývalá hvězda Arsenalu a Manchesteru City se dostala do problémů poté, co si v průběhu dovolené v roce 2016 na klinice v Los Angeles nechala dát infuzi posilující imunitu. Původní trest mu byl vyměřen na 6 měsíců, když se pak fotbalista odvolal, navýšili mu distanc na 18 měsíců!

V době, kdy se přišlo na Nasriho prohřešek, hrál záložník na hostování v Seville. Problém byl ten, že povolená hladina infuze je 50 mililitrů za 6 hodin. Nasri měl ale dostal 500 mililitrů ve formě sterilní vody, obsahující složky mikroživin.


Nasri, který se stal v Manchesteru City nepotřebným, pak přestoupil do tureckého Antalyasporu, ale stihl odehrát jen osm zápasů, v nichž vsítil dvě branky. Od prosince už nehrál jediný zápas, klub s ním rozvázal smlouvu a stal se volným hráčem.


„Hráč Samir Nasri má pozastavenou činnost na 18 měsíců. Tento trest začal platit 1. července 2017," uvedla UEFA ve svém prohlášení na svých internetových stránkách.
„Samir Nasri se může vrátit k tréninku, přičemž každý fotbalové kluby ho mohou angažovat od 1. listopadu 2018,“ zní dodatek resumé.


Nasri přitom býval velkou hvězdou. Za Arsenal hrál i po boku Tomáše Rosického a za reprezentaci Francie odehrál 41 zápasů. Je mu teprve 31 let.

ram TN.cz