Fabio Jakobsen

Následky pro zraněného cyklistu. Po pádu mu zbyl jeden zub a 130 stehů

Děsivý pád během cyklistického závodu Kolem Polska
Zdroj: Profimedia/ Twitter / kolážtn.cz
Děsivý pád během cyklistického závodu Kolem Polska
Otava redakční fotka
Marek Otava
27.8. 2020 16:45

Nizozemský cyklista Fabio Jakobsen je tři týdny po hrůzostrašném pádu při závodech v Polsku sice ve stabilizovaném stavu. Důsledky děsivé nehody jsou však velmi vážné. 23letý cyklista má v obličeji 130 stehů a v ústech mu zbyl pouze jeden zub. Podle šéfa stáje Deceuninck-Quick Step Patricka Lefeverea se z těchto zranění bude závodník dostávat dlouhé měsíce.

Zraněná cyklista Fabio Jakobsen je teprve na začátku své cesty za plným uzdravením. I přesto, že je momentálně mimo ohrožení života, jsou následky jeho zranění velice ošklivé.

 

"Fabio má obličej sešitý 130 stehy. Má jenom jeden zub, patro se mu dosud nezahojilo a nadále má jednu hlasivku ochrnutou. Pořád nemůže kloudně dýchat," rozpovídal se o jeho zdravotním stavu ředitel stáje Deceuninck-Quick Step Patricka Lefevere.

 


23letý nizozemský závodník utrpěl těžký pád při závěrečném spurtu v závodě Kolem Polska. Tehdy ho proti pravidlům natlačil ve zhruba osmdesátikilometrové rychlosti na bariéru jeho krajan z konkurenčního týmu Dylan Groenewegen.

Následně došlo k hromadné nehodě, při které si Groenewegen odnesl “pouze” zlomenou klíční kost. Fabio Jakobsen však zůstal v bezvědomí ležet na zemi a musel být intubován. Následně byl převezen vrtulníkem do nemocnice v Sosnovci, kde se podrobil pětihodinové operaci.

 

 


Zranění se však týmu Deceuninck-Quick Step stále nevyhýbají. Jen dva týdny nato měl děsivý pád také Jakobsenův kolega Remco Evenepoel, který spadl do rokle při závodu Kolem Lombardie. I jeho stav je vážný, belgický cyklista si zlomil pánev a pohmoždil plíce.

 

"Fabio je na tom mnohem hůř než Remco. Jeho zlomeniny se zahojí během šesti týdnů, u Fabia hovoříme o mnohaměsíční rekonvalescenci," dodává šéf stáje, za kterou jezdí i český cyklista Zdeněk Štybar.

 

Bohužel ani jemu se nevyhnuly zdravotní neduhy a kvůli poranění kolenní šlachy přijde o start na slavné Tour de France.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • NHL: Vegas Golden Knights - San Jose Sharks

   11:05 12:45
   12:45

   SkiTour 2021 - ohlédnutí

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Ragby: Northampton Saints - London Irish

   14:45

   Fotbal: Olympique Marseille - FC Lorient

   16:30

   Freeride World Tour #3

 • Nova Sport 2

  • Ligue 1 Highlights (33)

   11:35 12:30
   12:30

   Freeride World Tour #3

   13:00

   Fotbal: Angers SCO - Stade Rennes

   14:40

   NHL: Tampa Bay Lightning - Carolina Hurricanes

   16:25

   Český motorsport 2021 (1)

   16:55

   Fotbal: Inter Miami CF - Los Angeles Galaxy

Celý program