Fabio Jakobsen

Následky pro zraněného cyklistu. Po pádu mu zbyl jeden zub a 130 stehů

Děsivý pád během cyklistického závodu Kolem Polska
Zdroj: Profimedia/ Twitter / kolážtn.cz
Děsivý pád během cyklistického závodu Kolem Polska
Otava redakční fotka
Marek Otava
27.8. 2020 16:45

Nizozemský cyklista Fabio Jakobsen je tři týdny po hrůzostrašném pádu při závodech v Polsku sice ve stabilizovaném stavu. Důsledky děsivé nehody jsou však velmi vážné. 23letý cyklista má v obličeji 130 stehů a v ústech mu zbyl pouze jeden zub. Podle šéfa stáje Deceuninck-Quick Step Patricka Lefeverea se z těchto zranění bude závodník dostávat dlouhé měsíce.

Zraněná cyklista Fabio Jakobsen je teprve na začátku své cesty za plným uzdravením. I přesto, že je momentálně mimo ohrožení života, jsou následky jeho zranění velice ošklivé.

 

"Fabio má obličej sešitý 130 stehy. Má jenom jeden zub, patro se mu dosud nezahojilo a nadále má jednu hlasivku ochrnutou. Pořád nemůže kloudně dýchat," rozpovídal se o jeho zdravotním stavu ředitel stáje Deceuninck-Quick Step Patricka Lefevere.

 


23letý nizozemský závodník utrpěl těžký pád při závěrečném spurtu v závodě Kolem Polska. Tehdy ho proti pravidlům natlačil ve zhruba osmdesátikilometrové rychlosti na bariéru jeho krajan z konkurenčního týmu Dylan Groenewegen.

Následně došlo k hromadné nehodě, při které si Groenewegen odnesl “pouze” zlomenou klíční kost. Fabio Jakobsen však zůstal v bezvědomí ležet na zemi a musel být intubován. Následně byl převezen vrtulníkem do nemocnice v Sosnovci, kde se podrobil pětihodinové operaci.

 

 


Zranění se však týmu Deceuninck-Quick Step stále nevyhýbají. Jen dva týdny nato měl děsivý pád také Jakobsenův kolega Remco Evenepoel, který spadl do rokle při závodu Kolem Lombardie. I jeho stav je vážný, belgický cyklista si zlomil pánev a pohmoždil plíce.

 

"Fabio je na tom mnohem hůř než Remco. Jeho zlomeniny se zahojí během šesti týdnů, u Fabia hovoříme o mnohaměsíční rekonvalescenci," dodává šéf stáje, za kterou jezdí i český cyklista Zdeněk Štybar.

 

Bohužel ani jemu se nevyhnuly zdravotní neduhy a kvůli poranění kolenní šlachy přijde o start na slavné Tour de France.
 

TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Winter Games NZ - Obsidian Big Air

   12:30 13:00
   13:00

   Florbal: Oilers - Tiikerit

   14:45

   Sokolský běh republiky

   15:00

   NHL: Arizona Coyotes - Vegas Golden Knights

   16:45

   Fotbal: FC Spartak Trnava - MFK Skalica

   18:30

   NHL News

 • Nova Sport 2

  • Magazín NBA Action (5)

   12:25 12:50
   12:50

   NBA - akce měsíce

   12:55

   Fotbal: FK Ústí nad Labem - SK Slavia Praha B

   14:35

   Evropská liga - podzim 2020

   15:30

   Czech rally 2020 (7)

   16:05

   Václav Pech - rekordman české rally

Celý program