Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Publikováno 4. 12. 2017
Hokej Česká extraliga

Násilnosti fanoušků v Jihlavě: Hrozí jim pokuty i vězení! VIDEO

Extraligový zápas 27. kola mezi Duklou Jihlava a Mladou Boleslaví provázely rvačky mezi fanoušky a také ochrankou. Klid nebyl ani po skončení utkání. Pro některé fanoušky bude mít jejich řádění policejní dohru. Některým agresorům hrozí pokuty v řádech tisíců, ale pokud jejich jednání bude překvalifikováno jako výtržnictví, může jim v krajním případě hrozit i vězení.

První potyčky se objevily už během zápasu, kdy ochranka musela vyvést několik agresivních fanoušků ze stadionu. Na konci utkání pak ještě hostující příznivci Mladé Boleslavi nejspíše kvůli nespokojenosti s prohrou 0:3 odpálili přímo na stadionu dýmovnici.

 

 

Rvačky mezi fanoušky obou klubů pak pokračovaly i po skončení utkání venku před stadionem. Někteří agresivní chuligáni skončili v poutech. Čekají je proto nejméně několikatisícové pokuty. Pokud ovšem policisté jejich jednání překvalifikují třeba na výtržnictví, pak už by jim mohlo hrozit v krajním případě i vězení.

 

Podobné potyčky přitom provázaly i nedávné hokejové derby mezi Duklou Jihlavou a Kometou Brno. To se příznivci brněnského klubu po skončení zápasu rvali před stadionem pro změnu s policisty.

David Pik TN.cz