mistrovství světa spousta absencí

Národní tým? Gudas se omluvil. Pak to schytal od fanouška!

Radko Gudas v dresu reprezentace
Zdroj: Profimedia / facebook
Radko Gudas v dresu reprezentace

Radko Gudas na mistrovství světa do Ruska nepojede, to je jisté. Už to oznámil svým fanouškům. A přidal i vysvětlení. V médiích si prý totiž přečetl, že se rozhodl nereprezentovat. A rázně se brání.

Gudas na sebe v zámoří rozhodně upozornil. Nejdříve předvedl pár ostrých hitů, pak začal dávat i góly a sestava Flyers se bez něj neobešla. I proto by ho čeští fanoušci rádi viděli v dresu národního týmu.


O startech hráčů v dresu reprezentace přitom vyjednává i zadákův táta bývalý hokejista Leo Gudas. Dalo by se předpokládat, že syna přesvědčí. Jenže Radko na MS nepojede. Na svém facebookovém profilu vysvětluje proč. Zní to pochopitelně."Milí fanoušci, tak jsem si přečetl , že jsem se ještě nerozhodl reprezentovat ...... Poslední měsíc jsem hrál se zraněným zápěstím a v posledních zápasech jsem hrál s opichy zapěstí, abych necítil bolest.
Radko Gudas
Zdroj: facebook.com Radko Gudas

Dnes jsem u týmového lékaře neprošel zdravotní prohlídkou. Přes léto se dám zdravotně dopořádku, abych mohl odvést dobrý výkon v dresu českého hokejového týmu na světovém poháru. Bude to pro mne čest. RADKO GUDAS"Na facebookovém profilu však vedle zpráv podpory schytal i dosti ráznou odpověď: 

Vzkaz Radko Gudasovi
Zdroj: facebook.com Vzkaz Radko Gudasovi

"Dobrý den kdybyste nevypadli z Washingtonem hraješ za jisté dál a zápěstí to nějak vydrží....Chápu máš za to tam peníze je to tvůj denní chléb ovšem schovávat se za lékařskou prohlídku o které si myslim a vim své tak to již otřepaná fráze....Milejší by bylo napsat, že se reprezentovat nechce. David Výborný super rozhovor o reprezentování tato generace těmto hráčům nesahá ani po kotniky(krom Plekyho) Reprezentovat kdysi bývala čest, ale než do Ruska je lepší pláže v Mexicu....Kuci z Evropy to odehrajou taky. Jsem přesvědčený, že na světový pohár se omluvenky hrnout nebudou ovšem omluvenku bych dal všem těmhle "hvězdám" ...."

Také manažer hokejové reprezentace Slavomír Lener připustil, že vyjednávání s hokejisty o jejich startu na mistrovství světa je trochu potíž.


"Jsou dvě velké akce za sebou. Loni bylo mistrovství světa v Praze, emočně výjimečná záležitost. Teď bude zase Světový pohár, do toho Rusko, které nikoho moc neláká,"
řekl v rozhovoru pro deník Sport.

ram TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:30 16:30

   The Boodles 2019

   16:30

   RunTour – Ostrava

   16:45

   The Boodles 2019

   17:50

   Běhej lesy – Vysočina

   18:00

   The Boodles 2019

   20:00

   Czech rally 2019 (4)

 • Nova Sport 2

  • 14:35 18:30

   World Cup of Pool 2019

   18:30

   Spartan race – Dolní Morava

   18:40

   Tom Belz - Kilimandscharo

   19:10

   UFC Main Event (4)

   20:05

   World Cup of Pool 2019

   00:00

   Major League Soccer Highlights (16)

Celý Program