mistrovství světa spousta absencí

Národní tým? Gudas se omluvil. Pak to schytal od fanouška!

Radko Gudas v dresu reprezentace
Zdroj: Profimedia / facebook
Radko Gudas v dresu reprezentace
Téma:

Radko Gudas na mistrovství světa do Ruska nepojede, to je jisté. Už to oznámil svým fanouškům. A přidal i vysvětlení. V médiích si prý totiž přečetl, že se rozhodl nereprezentovat. A rázně se brání.

Gudas na sebe v zámoří rozhodně upozornil. Nejdříve předvedl pár ostrých hitů, pak začal dávat i góly a sestava Flyers se bez něj neobešla. I proto by ho čeští fanoušci rádi viděli v dresu národního týmu.


O startech hráčů v dresu reprezentace přitom vyjednává i zadákův táta bývalý hokejista Leo Gudas. Dalo by se předpokládat, že syna přesvědčí. Jenže Radko na MS nepojede. Na svém facebookovém profilu vysvětluje proč. Zní to pochopitelně."Milí fanoušci, tak jsem si přečetl , že jsem se ještě nerozhodl reprezentovat ...... Poslední měsíc jsem hrál se zraněným zápěstím a v posledních zápasech jsem hrál s opichy zapěstí, abych necítil bolest.

Dnes jsem u týmového lékaře neprošel zdravotní prohlídkou. Přes léto se dám zdravotně dopořádku, abych mohl odvést dobrý výkon v dresu českého hokejového týmu na světovém poháru. Bude to pro mne čest. RADKO GUDAS"Na facebookovém profilu však vedle zpráv podpory schytal i dosti ráznou odpověď: 

"Dobrý den kdybyste nevypadli z Washingtonem hraješ za jisté dál a zápěstí to nějak vydrží....Chápu máš za to tam peníze je to tvůj denní chléb ovšem schovávat se za lékařskou prohlídku o které si myslim a vim své tak to již otřepaná fráze....Milejší by bylo napsat, že se reprezentovat nechce. David Výborný super rozhovor o reprezentování tato generace těmto hráčům nesahá ani po kotniky(krom Plekyho) Reprezentovat kdysi bývala čest, ale než do Ruska je lepší pláže v Mexicu....Kuci z Evropy to odehrajou taky. Jsem přesvědčený, že na světový pohár se omluvenky hrnout nebudou ovšem omluvenku bych dal všem těmhle "hvězdám" ...."

Také manažer hokejové reprezentace Slavomír Lener připustil, že vyjednávání s hokejisty o jejich startu na mistrovství světa je trochu potíž.


"Jsou dvě velké akce za sebou. Loni bylo mistrovství světa v Praze, emočně výjimečná záležitost. Teď bude zase Světový pohár, do toho Rusko, které nikoho moc neláká,"
řekl v rozhovoru pro deník Sport.

ram TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Biggest Peak Project - Mt. Baker & Castelton Tower

   14:30 15:00
   15:00

   Classic match Ligue 1: Paris Saint - Germain - Stade Brestois

   16:45

   Fotbal: DFB - Pokal Highlights (6)

   17:00

   Off-road Maraton (1)

   17:20

   Filip Řeháček - zimní příprava

   17:30

   Silk Way Rally

 • Nova Sport 2

  • NBA Classic Games: Cleveland Cavaliers - Chicago Bulls

   13:00 14:40
   14:40

   NBA - Geniální akce 2015 - 2020

   15:05

   NHL: Vancouver Canucks - Buffalo Sabres

   16:50

   Element (417)

   17:00

   Fotbal: Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov

   18:45

   Běhej lesy - Slavkovský les

Celý program