Rallye Dakar 2020

Náročná čtvrtá etapa prozkoušela závodníky. Loprais dojel sedmý

Téma:

Těžká čtvrtá etapa pořádně zabrnkala na nervy účastníků Rallye Dakar 2020. Mezi ostrými kameny mělo hned několik závodníků defekt. Našim posádkám se však dařilo, Aleš Loprais skončil v kamionech sedmý, Martin Macík pak uzavřel nejlepší desítku. Český veterán Josef Macháček dojel ve své buggyně na 14. pozici.

„Hrozně šutrů. To byla snad nejtěžší etapa, kterou jsem kdy jel,“ podotkl Martin Šoltys, jemuž složitá trať nadělala z českých kamionů nejvíce problémů. Závodník Tatra Buggyra Racing i tak nakonec dojel se svojí posádkou na 14. místě. Celkově je pak devátý.

Dařilo se však i dalším českým závodníkům. Aleš Loprais dojel se svým týmem na sedmém místě a celkově drží pátou pozici. Martin Macík pak skončil na desátém místě a v celkovém pořadí je na 4. pozici s necelou hodinovou ztrátou na nového vedoucí závodníka, Rusa Karginova s Kamazem.
 

Problémy se nevyhnuly ani zkušenému Josefu Macháčkovi na buggyně. Ten musel měnit pneumatiku hned dvakrát. „Nekonečné množství kamenů na trati, který nepamatuju na žádném Dakaru,“ dodal dvaašedesátiletý motocyklový závodník, jenž si připsal ještě další zdržení, když pomáhal arabskému motorkáři. I přes tyto komplikace však dojel český veterán na skvělém sedmnáctém místě. V celkovém pořadí pak drží 33. místo.

V automobilech se drží na pěkném devátém místě Martin Prokop. Ten dojel ve složité 250 kilometrů dlouhé etapě na 14. místě. Ve vedení je Francouz Peterhansel.
 

mao TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • BOX: Mike Tyson vs. Roy Jones Junior

   21:05 23:30
   23:30

   Večerní sportovní noviny

   23:35

   Fotbal: Olympique Lyon - Stade Reims

   01:20

   Element (427)

   01:30

   Fotbal: Columbus Crew SC - Nashville SC

   09:00

   Ranní sportovní noviny

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: Paris Saint - Germain - Girondins Bordeaux

   20:40 22:25
   22:25

   Lukáš Pešek Riding School - Nová generace

   22:35

   UFC Main Event (9)

   23:30

   UFC Fight Night: Smith vs. Clark

   01:30

   UFC Main Event (6)

   02:20

   Florbal: Oilers - TPS

Celý program