Vaše náměty

redakcesport
@nova.cz

Aktualizováno 3.6. 2016 08:17
nova sport 1 velká cena katalánska

Napraví Kornfeil zaváhání z Itálie? Je tady další závod MotoGP!

Jakub Kornfeil (vpředu) na trati v Jerezu
Zdroj: profimedia.cz
Jakub Kornfeil (vpředu) na trati v Jerezu

Nejlepší motocyklové závodníky světa čeká sedmá velká cena. Tentokrát pojedou jezdci na okruhu v Montmeló. Na trati poblíž Barcelony se český jezdec Jakub Kornfeil pokusí napravit zaváhání z Itálie, kdy poprvé v letošní sezóně nebodoval. Velkou cenu Katalánska včetně tréninků a kvalifikace vysílá živě od pátku do neděle NOVA Sport 1.

Kornfeil si v letošní sezóně vede velmi dobře a v průběžném pořadí mu patří výborná sedmá příčka. V minulém závodě se mu však příliš nedařilo a obsadil sedmnáctou příčku, která pro něho poprvé v letošní sezóně neznamenala žádný bodový přísun.


Teď má možnost si v tabulce polepšit, ale katalánský okruh rozhodně nepatří mezi jeho nejoblíbenější. V loňské sezóně tu vůbec nedojel a v roce 2014 si dojel pouze pro bod. V neděli tak bude mít jedinečnou příležitost tuto bilanci napravit. Závod kategorie Moto3 startuje v neděli od 10:50, přímý přenos vysílá NOVA Sport 1 a videoportál VOYO, komentuje Václav Svoboda.


Podobné vzpomínky má na Katalánsko také Marc Marquéz, který tu stejně jako Jakub Kornfeil v minulé sezóně nedojel. Současně druhý muž královské kubatury podává v letošní sezóně výborné výkony a společně s Jorge Lorenzem zatím dominuje kategorii MotoGP.Podle současné formy, má tak nejlepší předpoklady loňský neúspěch napravit a pořádně potrápit Lorenza. Španělské duo bude chtít dotáhnout také současně třetí Valentino Rossi, který v Itálii nedojel a nechal si tak své největší konkurenty utéct. Závod nejvyšší kubatury vysílá v neděli od 13:45 NOVA Sport 1 a videoportál VOYO, komentuje Václav Svoboda.


Harmonogram vysílání Velké ceny Katalánska na NOVA Sport 1 a VOYO:

Pátek
13:10 trénink Moto3
14:05 trénink MotoGP
15:05 trénink Moto2

Sobota
09:00 trénink Moto3
09:55 trénink MotoGP
10:55 trénink Moto2
12:35 kvalifikace Moto3
13:30 kvalifikace MotoGP
15:05 kvalifikace Moto2

Neděle
10:50 závod Moto3
12:10 závod Moto2
13:45 závod MotoGP

Nova Sport