Hádka šampionek

Napětí mezi lyžařkami! Dvě americké hvězdy si vjely do vlasů

Slavné lyžařky se hádají
Zdroj: Profimedia/ kolážtn.cz

Napětí mezi americkými lyžařskými kráskami by se dalo krájet. Válka mezi Lindsey Vonnovou a Mikaelou Shiffrinovou se rozhořela ve velkém, když zkušenější Američanka obvinila svou krajanku z egoismu.

Americká lyžařská hvězda, která ukončila vloni kariéru, vyčítá své krajance, že se vždy izolovala a nikdy se nechtěla zapojit do ničeho společného. „Odmítala pomoc ode mě a nechtěla pomoci ani nikomu jinému," stěžuje si bývalá americká lyžařka.
 

Podle 35leté Vonnové by profesionální sportovec měl pomáhat ostatním. „Můžete pozitivně ovlivnit širokou veřejnost, ale nemám pocit, že by tohle Shiffrinová dělala," prohlásila Vonnová v interview s novinářem Grahamem Bensingerem.

 

Lindsey Vonnové zřejmě leží mladší krajanka v žaludku proto, že magazín Outside označil Shiffrinovou za nejlepší alpskou lyžařku všech dob. Vonnová to považuje vůči její osobě za neuctivé.
Vonnová uznává, že Shiffrinová je pouze nejlepší slalomářkou. Vítězka 82 závodů Světového poháru si také myslí, že sportovec by měl být zároveň i vzorem pro ostatní.

 


Shiffrinová má na svém kontě 66 vítězství v závodeh SP a celkovou vítězkou Světového poháru se stala třikrát. Získala však o jedno olympijské zlato víc než Vonnová, a má také ještě hodně závodů před sebou, jelikož jí je teprve 25 let. 
 

Zuzana Říhová TN.cz

TV program

NOVA Sport1 NOVA Sport2
 • Nova Sport 1

  • Fotbal: Los Angeles FC - LA Galaxy

   09:05 11:00
   11:00

   Ranní sportovní noviny

   11:05

   Házená: HSG Wetzlar - MT Melsungen

   12:30

   Magazín Evropské ligy (2)

   13:00

   Polední sportovní noviny

   13:05

   Fotbal: Philadelphia Union - Toronto FC

 • Nova Sport 2

  • Fotbal: FC Sochaux - Amiens SC

   09:00 10:45
   10:45

   Ligue 1 Highlights (8)

   11:40

   Engadin Wind - Competition

   12:10

   UFC Unleashed (9)

   13:00

   UFC 254: Chabib vs. Gaethje

   15:35

   NHL: Stanley Cup 2020

Celý program