Omluvil se

Nakažený basketbalista se kaje: Je to varování, snad to začneme brát vážně

Rudy Gobert se omluvil za své jednání
Zdroj: Profimedia
Richard Wagner
Richard Wagner
Publikováno 12. 3. 2020
Téma:
NBA

Basketbalista Utahu Rudy Gobert byl jako první profesionální hráč NBA pozitivně testován na koronavirus. Po této události byla sezóna okamžitě přerušena a drsná opatření přijaly i další elitní soutěže v Americe. Teď se zkušený pivot omluvil za své nezodpovědné chování.

Světem okamžitě proletělo video francouzského reprezentanta, který obléká dres Utahu, jak si dělal před tiskovou konferencí legraci z nákazy, kterou Světová zdravotnická organizace označila za pandemii.

 

Gobert na videu osahává mikrofony novinářů, kteří měli díky hrozící nákaze zakázaný vstup do kabin a omezoval se i osobní kontakt s hráči. V té době ale sedmadvacetiletý pivot netušil, že je sám infikovaný. Za své nevhodné chování se nyní omluvil.

"První a nejdůležitější věcí je, že bych se rád veřejně omluvil všem lidem, které jsem možná ohrozil. Tehdy jsem netušil, že jsem byl nakažen. Byl jsem nedbalý a nedával jsem si pozor," zní prohlášení hráče, který svou nedbalostí de facto způsobil přerušení soutěže.

 

Hráč Utahu pak se sklopenýma ušima varuje před další podobnou lehkovážností. "Doufám, že můj příběh slouží jako varování a přiměje každého, aby to bral vážně. Udělám vše, co bude v mých silách, abych své negativní zkušenosti využil k osvětě a pomohl tak zabránit dalšímu zbytečnému šíření viru.“

 

Rudy Gobert žertoval na téma koronaviru, pak byl pozitivně testován:

 

"Nyní už si dávám sakra majzla a léčím se. Všem děkuji za podporu a zároveň vás chci poprosit, abyste to nebrali na lehkou váhu jako já a dělali vše pro to, abyste zůstali zdraví," uzavírá své kajícné prohlášení muž, jehož chování odsoudily miliony lidí.

 

Jak dalekosáhlá jeho nezodpovědnost bude, se teprve uvidí. Pozitivně už byl ale testován jeho spoluhráč Donovan Mitchell. Další jsou v ohrožení.

 

Související témata:
TN.cz

TV program NOVA Sport1NOVA Sport2

 • Nova Sport 1

  • 15:00 16:45

   Basketbal: ERA Nymburk - Gaziantep

   16:45

   Fotbal: VfL Bochum - Bayern Mnichov

   18:30

   Odpolední sportovní noviny

   18:35

   Anglické kluby v Evropské lize 2019/2020

   20:20

   Freeride World Tour - Vallnord - Arcalis

   20:45

   Element (410)

 • Nova Sport 2

  • 14:40 16:20

   Fotbal: Lille OSC - AS Saint - Étienne

   16:20

   MotoGP – Virtuální závod

   17:00

   NHL: New Jersey Devils - Edmonton Oilers

   18:50

   NBA - Vzkazy hráčů na sociálních sítích

   19:00

   NBA All - Star Skills Competition 2020

   21:05

   Fotbal: Ligue 1 - TOP zákroky sezony (2)

Celý Program