Aktualizováno 11.3. 2016 09:01
evropská liga první zápas

Pražská Sparta remizovala v úvodním utkání osmifinále Evropské ligy s Laziem Řím 1:1. Letenské poslal do vedení krásnou trefou Frýdek, ještě do přestávky však vyrovnal Parolo. Odveta se hraje za týden.

Sparťané si sice i po prvním osmifinálovém utkání Evropské ligy drží neporazitelnost v letošním ročníku soutěže, do odvety si však zřejmě představovali ještě o chlup lepší výsledek.

Do utkání přitom vstoupili výborně. Už ve 13. minutě vybojoval míč Zahustel, přes Dočkala a Lafatu se balón dostal až k Frýdkovi, ten si jej šikovně zpracoval a nepolapitelnou ránou zavěsil do brány gólmana Lazia.

Herní převahu však v zápase měl spíš italský soupeř. Spartě se jeho útoky dařilo brzdit jen do 38. minuty. Po rohovém kopu se ještě Bičíkovi podařilo zlikvidovat hlavičku, na dorážku Parola však už byl krátký.

Po přestávce mnoho příležitostí vidět nebylo, po jedné z nich si však sparťané pořádně oddechli, to když Candreva jen orazítkoval břevno.

První zápas tak skončil remízou 1:1. Odveta je na programu za týden v italské metropoli.

Sparta Praha - Lazio Řím 1:1 (1:1)

Branky: 13. Frýdek - 38. Parolo.  ŽK: Zahustel - Matri. Diváci: 17.482.

Sestavy:

Sparta: Bičík - Zahustel, Brabec, Holek, Costa - Vácha, Mareček - Dočkal (59. Fatai), Frýdek, Krejčí - Lafata (62. Juliš). Trenér: Ščasný.

Lazio: Marchetti - Konko (46. Basta, 65. Maurício)), Biševac, Hoedt, Radu - Biglia - Milinkovič-Savič, Parolo - Candreva, Matri (55. Lulič), Keita. Trenér: Pioli.