Nadržování Djokovičovi? Poražený soupeř si stěžuje na pořadatele

tenista Novak Djokovič
Otava redakční fotka
Marek Otava
29.8. 2020 16:40

Španělský tenista Roberto Bautista byl pořádně namíchnutý na pořadatele po prohraném zápase s Novakem Djokovičem. Španěl měl utkání se světovou jedničkou skvěle rozehrané, ale po necitlivém zatáhnutí střechy duel nakonec prohrál.

V americkém Cincinnati se hraje hlavní generálka na US Open a ve výborně hrající formě se střetl Roberto Bautista a Novak Djokovič.

Světová dvanáctka na Srba umí a nasvědčoval tomu i průběh, kdy Bautista vyhrál první set 6:4 a ve druhém podával za stavu 5:4 pro Djokoviče.

Nicméně před jeho servisem se organizátoři rozhodli zatáhnout střechu, aby zakryli kurt před očekávaným deštěm.

Tato neočekávaná přestávka však Španěla prý vyvedla z rytmu a Djokovič ho následně brejknul a získal druhý set, následně získal srbský tenista i set třetí v tie-breaku a postoupil do finále.

"Se zatažením střechy se dalo ještě chvíli počkat, než skončí set. Šlo o pět minut, bylo to nešťastné rozhodnutí," hovořil zklamaně španělský tenista. Ten si také postěžoval, že měl po následném zatažení střechy problémy s nadhozem při podání.

"Bylo to úplně špatně," stěžoval si Bautista na pořadatele turnaje.

Naopak Novak Djokovič tuto pauzu využil se vším všudy, vývoj utkání otočil ve svůj prospěch a ve finále vyzve Miloše Raoniče.

Jistou vítězku má už ženský turnaj v americkém Cincinnati. Japonka Naomi Ósakaová, která předtím protestovala proti rasismu a nechtěla hrát semifinále, je nakonec zraněná a nenastoupí tak do finále. Titul tak připadne Bělorusce Azarenkové.

• NHL: Vancouver Canucks - Montreal Canadiens

17:00 18:45